Nowoczesne pracownie nowe możliwości - realizacja projektu

2010-04-21, Środa

Powiat Raciborski jest w trakcie realizacji projektu pt. "Nowoczesne pracownie nowe możliwości. Przebudowa i wyposażenie bazy dydaktycznej w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Obecnie w raciborskim CKU trwają prace remontowo budowlane sal dydaktycznych i laboratorium oraz prace remontowo-budowlane pomieszczenia sanitarnego wraz z przystosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Celem projektu jest wzrost dostępności i poprawa warunków kształcenia ustawicznego w Powiecie Raciborskim poprzez powstanie nowoczesnych pracowni dydaktycznych i laboratorium wraz z pomieszczeniem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmodernizowane pracownie wpłyną na poprawę konkurencyjności międzyregionalnej Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu.

Przedmiotem realizowanego projektu jest przebudowa dużego pomieszczenia, z którego powstaną 3 specjalistyczne sale dydaktyczne: elektryczna, elektroniczna, architektoniczna - kształtowania krajobrazu, wyposażone w wysokiej jakości urządzenia dydaktyczne nowoczesnej technologii, stosowane w przemyśle oraz nowoczesne laboratorium architektoniczne - kształtowania krajobrazu, pierwsze takie laboratorium w województwie śląskim, które umożliwi profesjonalną praktyczną naukę tego zawodu.

W ramach niniejszego projektu wykonane zostaną następujące prace:
• roboty budowlane,
• remont pomieszczenia sanitarnego celem dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych,
• wykonanie instalacji wodno – kanalizacyjnej,
• wykonanie instalacji elektrycznych,
• zakup i montaż mebli,
• wyposażenie pracowni w sprzęt.

Planowany termin rzeczowego zakończenia realizacji inwestycji zaplanowano na sierpień 2010.

Całkowity koszt projektu: 975 625,00 zł
Wysokość dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 829 281,25 zł