Nowe aparaty powietrzne dla OSP w Bieńkowicach

2021-11-19, Piątek

Wczoraj, starosta raciborski Grzegorz Swoboda  wraz z Komendantem Państwowej Straży Pożarnej przekazał nowy komplet dwóch zestawów powietrznych jednostce OSP w Bieńkowicach. Agregaty wraz z pełnym wyposażeniem zostały nieodpłatnie pozyskane przez starostę w ramach dobrej współpracy z jednostkami straży pożarnej z Austrii. OSP Bieńkowice została wytypowana do otrzymania tego sprzętu z uwagi na organizowane przez nich „Powiatowe Zawody Sikawek Konnych”, w których corocznie uczestniczy reprezentacja z Austrii. W przekazaniu sprzętu uczestniczyli przedstawiciele zarządu OSP w Bieńkowicach oraz wójt Gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki.

Cieszę się, że kolejny nowy sprzęt ratunkowy tym razem trafia do strażaków z OSP w Bieńkowicach, tym samym zwiększając poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców – powiedział starosta Grzegorz Swoboda.

Słowa podziękowania kierujemy do pana komendanta Franza Paschingera za zaangażowanie i koordynowanie działań przekazania agregatów.