Nowa kadencja Powiatowej Rady Rynku Pracy w Raciborzu 2020-2024

2020-11-16, Poniedziałek
Powiatowa rada Rynku Pracy w Raciborzu, źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
10 listopada 2020 r. Zarządzeniem Starosty Raciborskiego został powołany nowy skład Powiatowej Rady Rynku Pracy w Raciborzu na lata 2020-2024.

Aktualnie Powiatową Radę Rynku Pracy w Raciborzu tworzą:
1) Małgorzata Lenart - przedstawiciel Forum Związków Zawodowych;
2) Eleonora Cofała - przedstawiciel Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych;
3) Marian Plura  - przedstawiciel Śląskiej Izby Rolniczej;
4) Janusz Lewandowski - przedstawiciel Raciborskiej Izby Gospodarczej;
5) Wiesław Oleszowski - przedstawiciel NSZZ Solidarność;
6) Jan Opolony - przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych;
7) Anna Iskała - przedstawiciel Gminy Nędza;
8) Marek Kurpis - przedstawiciel Powiatu Raciborskiego;
9) Tomasz Kruppa - przedstawiciel Gminy Rudnik.

Powiatowe rady rynku pracy są organami opiniodawczo-doradczymi starosty w sprawach polityki rynku pracy.

Do ich zadań należy m.in.: inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia oraz ocena racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy. Ponadto zajmują się opiniowaniem: celowości realizacji programów specjalnych, proponowanych przez starostę zmian realizacji programów specjalnych oraz celowości realizacji Programu Aktywizacja i Integracja.

Zarządzenie nr 115/2020 Starosty Raciborskiego z dnia 10 listopada 2020 r. w sprawie powołania Powiatowej Rady Rynku Pracy w Raciborzu na kadencję w latach 2020-2024, jest dostepne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Raciborskiego pod adresem: https://bip.powiatraciborski.pl/uchwaly/zarzadzenia_od_2011/idu:9874.html