Niemieccy urzędnicy z wizytą w powiecie raciborskim...

2005-05-04, Środa

Kierownicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Lűdenscheid (Powiat Märkischer) gościć będą w powiecie raciborskim. Ich wizyta ma charakter kurtuazyjny.

Z wizytą w powiecie raciborskim, w dniach od 5 do 9 maja br., gościć będzie 14 kierowników wydziałów. Chcą oni poznać powiat raciborski, z którym współpracuje Powiat Märkischer. Będzie to pierwsza tego typu wizyta partnerska.

W trakcie pobytu goście zwiedzą powiat raciborski, odwiedzą również Kraków i Pszczynę. W piątek, 6 maja br., w Starostwie Powiatowym w Raciborzu spotkają się z członkami Zarządu Powiatu Raciborskiego. Podczas spotkania przybliżona zostanie praca raciborskiego Starostwa oraz kompetencje i zadania samorządu powiatowego w Polsce.

Niemiecki Powiat Märkischer, obok walijskiego Hrabstwa Wrexham i niemieckiego Miasta Rendsburg, jest oficjalnym partnerem zagranicznym Powiatu Raciborskiego. Umowa o partnerstwie zawarta została pomiędzy samorządami w 2001 roku. Przewiduje ona współpracę w zakresie kultury, sportu i rekreacji, w zakresie gospodarki, a także wymianę doświadczeń w zakresie funkcjonowania administracji samorządowej. Wizyta w powiecie raciborskim kierowników wydziałów Starostwa Powiatowego w Lűdenscheid to pierwsza tego typu wizyta partnerska strony niemieckiej w powiecie raciborskim.