Niemieccy urzędnicy goszczą w powiecie raciborskim...

2005-05-06, Piątek

Spotkanie w Starostwie w Raciborzu.Z wizytą kurtuazyjną w powiecie raciborskim goszczą kierownicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Lűdenscheid (Powiat Märkischer). 6 maja br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu goście spotkali się z Zarządem Powiatu Raciborskiego oraz naczelnikami i kierownikami wydziałów i referatów raciborskiego Starostwa.

14 kierowników wydziałów Starostwa w Lűdenscheid gości na Raciborszczyźnie w dniach od 5 do 9 maja br. Chcą oni poznać powiat raciborski, z którym współpracuje Powiat Märkischer. W trakcie pobytu zwiedzą powiat raciborski, odwiedzą również Kraków i Pszczynę. To pierwsza tego typu wizyta partnerska.

6 maja br. niemieccy urzędnicy spotkali się w Starostwie Powiatowym w Raciborzu z Zarządem Powiatu Raciborskiego oraz naczelnikami i kierownikami wydziałów i referatów Starostwa. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek przybliżył gościom z Märkischer Kreis ziemię raciborską. Opowiedział o jej walorach gospodarczych i turystycznych, przybliżył także zadania publiczne realizowane przez Powiat Raciborski.

Niemiecki Powiat Märkischer, obok walijskiego Hrabstwa Wrexham i niemieckiego Miasta Rendsburg, jest oficjalnym partnerem zagranicznym Powiatu Raciborskiego. Umowa o partnerstwie zawarta została pomiędzy samorządami w 2001 roku. Przewiduje ona współpracę w zakresie kultury, sportu i rekreacji, w zakresie gospodarki, a także wymianę doświadczeń w zakresie funkcjonowania administracji samorządowej. Wizyta w powiecie raciborskim kierowników wydziałów Starostwa Powiatowego w Lűdenscheid to pierwsza tego typu wizyta partnerska strony niemieckiej w powiecie raciborskim.