Najlepszy malarz-tapeciarz

2012-05-29, Wtorek

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Starosta Raciborski Adam Hajduk oraz radni pogratulowali i wręczyli nagrodę rzeczową "Młodemu Malarzowi Roku …". Kamil Ciołek uczeń Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu na tegorocznym finale Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł "Młody Malarz Roku DEKORAL PROFESSIONAL 2012".

Turniej odbył się w kwietniu br. w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki uzyskaniu największej liczby punktów Kamil otrzymał również tytuł "Najlepszy Finalista" oraz Puchar Ministra Edukacji Narodowej. Zdobył także nagrody rzeczowe dla swojej szkoły. Dziś w nagrodę, pasjonat wędkarstwa, otrzymał m.in. wędkę.

Ponadto uczniowie Tobiasz Fira (monter instalacji i urządzeń sanitarnych) oraz Marcin Kubica (stolarz) znaleźli się w szóstce najlepszych w Polsce i zostali finalistami Turnieju "Złota Kielnia".

Uczniowie przygotowywali się do turnieju przy wsparciu nauczycieli przedmiotów zawodowych: Krystyny Parmy, Danuty Pawlas-Lokaj, Joanny Depty-Ładak, Renaty Wochnik i Piotra Parysa.

Serdecznie gratulujemy!