Najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne w 2010r. uhonorowane

2010-11-04, Czwartek

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2003 roku prowadzi we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych oraz Państwową Inspekcją Pracy, ogólnokrajowy konkurs: "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". O skuteczności popularyzacji w ten sposób "Zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym" świadczy liczba uczestników konkursu. W kategorii gospodarstw indywidualnych wzięło w nim udział już ponad 10 tyś. Gospodarstw, w tym 1101 w tegorocznej edycji.

Zwycięzca krajowych eliminacji w tej kategorii otrzymuje główną nagrodę Prezesa Kasy. W tym roku był nią ciągnik F-4 6258 z "Farmer" z Sokółki, który zdobyli Państwo Małgorzata i Wojciech Musiołowie z Niecieczy w woj. małopolskim.

Z finalistami konkursu spotkali się na gali zorganizowanej 25 września podczas AGRO SHOW w Bednarach: organizatorzy, patronowie i fundatorzy nagród. Podsumowując wyniki Prezes Kasy Henryk Smolarz, powiedział, że rosnący z roku na rok poziom rywalizacji sprawia, iż coraz trudniejsza staje się ocena uczestników konkursu i podział nagród. Gospodarstwa wizytowane w ramach konkursu są prowadzone nowocześnie, estetycznie i wzorowo pod względem bhp. W uznaniu bardzo wysokiego poziomu laureatów tegorocznej edycji, Kasa przyznała 6 dodatkowych wyróżnień specjalnych. Relacja z Gali i lista zwycięzców są dostępne na stronie www.krus.gov.pl

Miło nam poinformować, że na terenie działania Placówki Terenowej KRUS w Katowicach do VIII Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" przystąpiło 12 uczestników. W etapie regionalnym konkursu wyłoniono 3 najbezpieczniejsze gospodarstwa.

Są to:
- gospodarstwo Państwa Elżbiety i Bronisława Kapias z miejscowości Goczałkowice,
- gospodarstwo Barbary i Piotra Jendrysik z miejscowości Świbie,
- gospodarstwo Iwony i Eryka Cimała z miejscowości Żory.

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Placówkę Terenowa KRUS w Katowicach, Śląską Izbę Rolniczą w Katowicach oraz Państwową Inspekcję Pracy OIP w Katowicach.

Ogólnie w województwie śląskim zgłoszone zostały do udziału w tym konkursie łącznie 42 gospodarstwa, natomiast pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim zostało przyznane Państwu Elżbiecie i Januszowi Trendom zam. w Ślęzanach , których gospodarstwo w etapie ogólnokrajowym zdobyło nagrodę za najbezpieczniejszą organizację przestrzenną.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy kolejne gospodarstwa do udziału w przyszłorocznym konkursie, którego regulamin ukaże się w początkach 2011 roku. Pisemne zgłoszenia będą przyjmować wszystkie terenowe jednostki Kasy.

Źródło:  KRUS w Raciborzu