Powiat

III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej za nami 2015-04-20, Poniedziałek

III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej za nami

W piątek 17 kwietnia w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbył się III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej, zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, a konkretnie przez nauczycielkę języka hiszpańskiego i angielskiego, Joannę Opielę.

VIII Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej 2015-04-17, Piątek

Jesteś tancerzem? A może interesuje Cię piosenka lub teatr? Każdy znajdzie coś dla siebie. Pobierz regulamin i kartę zgłoszenia i weź udział w jednej z konkurencji Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej.

Powiatowe Tragi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości Racibórz 2015 już 12 maja 2015-04-15, Środa

Powiatowe Tragi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości Racibórz 2015 już 12 maja

Już 12 maja (wtorek) w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędą się Powiatowe Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości. Targi potrwają w godz. od 10.00 do 13.00.

Najlepszy w kraju - Szymon Łopocz z II LO w Raciborzu 2015-04-13, Poniedziałek

Tegoroczny maturzysta II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu był najlepszy w kraju w X jubileuszowej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Jubileusz 30-lecia MDK wraz z sympozjum pedagogicznym 2015-04-10, Piątek

Jubileusz 30-lecia MDK wraz z sympozjum pedagogicznym

Już w przyszłym tygodniu Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu obchodzić będzie 30-lecie swojej działalności. Jubileuszowi towarzyszy Sympozjum Pedagogiczne i Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta raciborski i prezydent Raciborza.

Projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego i II LO w Raciborzu 2015-04-09, Czwartek

Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego realizuje projekt edukacyjny „Szkoła Młodych Talentów”, którego adresatami są uzdolnieni uczniowie II LO im. A. Mickiewicza w Raciborzu, zainteresowani naukami przyrodniczymi.

Śpiewasz? Lubisz języki obce? Weź udział w Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2015 2015-04-07, Wtorek

Zapraszamy śpiewającą młodzież w wieku 15-20 lat z województwa śląskiego do wzięcia udziału w IV Festiwalu Piosenki Europejskiej.

9 maja startuje już 15. Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich 2015-04-07, Wtorek

9 maja startuje już 15. Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich

15. Eko-Wystawa Ciepło Przyjazne Środowisku - Wystawa Budownictwa Ogród, Systemy Grzewcze i Wnętrza odbędzie się w tym roku 9 i 10 maja w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich. Jednym ze współorganizatorów Wystawy jest Powiat Raciborski. Szczegóły dotyczące wydarzenia są dostępne na: http://www.pietrowicewielkie.pl/site/index/7/news/416 Zapraszamy do udziału!

Wędkarze z Nędzy zapraszają na targi wędkarstwa 2015-04-03, Piątek

Wędkarze z Nędzy zapraszają na targi wędkarstwa

Pasjonaci ze Stowarzyszenia Wędkarstwa Sportowego "Babiczok" co chwila realizują nowe przedsięwzięcia. Tym razem organizują targi wędkarstwa - pierwsze w Nędzy i jedne z nielicznych w regionie. Wydarzenie pod patronatem Wójt Gminy Nędza oraz Starosty Raciborskiego odbędzie się 19 kwietnia.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich wkrótce na zamku 2015-04-03, Piątek

Dni Otwarte Funduszy Europejskich wkrótce na zamku

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Po raz kolejny chcemy pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia.