15-lecie współpracy z Maerkischer Kreis 2016-06-20, Poniedziałek

15-lecie współpracy z Maerkischer Kreis

Powiat raciborski obchodził jubileusz współpracy z niemieckim samorządem Märkischer Kreis.

Gimnazjalisto! 21 czerwca mija termin składania wniosków do szkoły 2016-06-16, Czwartek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu przypomina, że 21 czerwca br. mija termin złożenia wniosku do szkoły ponadgimnazjalnej ogólnodostępnej. Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017 prowadzona jest w formie elektronicznej za pomocą systemu vEdukacja Nabór.

Polska i niemiecka muzyka klasyczna zabrzmi na zamku 2016-06-15, Środa

Polska i niemiecka muzyka klasyczna zabrzmi na zamku

Koncert w wykonaniu zespołu „Escape” odbędzie się w sobotę, 18 czerwca o godz. 20.00 na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

15 lat minęło - jubileusz partnerstwa z Maerkischer Kreis 2016-06-15, Środa

15 lat minęło - jubileusz partnerstwa z Maerkischer Kreis

W piątek 17 czerwca, w 25 lat po podpisaniu Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, w raciborskim Zamku odbędzie się jubileusz 15-lecia partnerstwa samorządów.

III Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych 2016-06-14, Wtorek

W dniach 11-12 czerwca 2016 r. już po raz trzeci Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach zorganizował Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

Oświadczenie zarządu dot. medalu „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego” 2016-06-13, Poniedziałek

31 maja 2016 r. Rada Powiatu Raciborskiego podjęła uchwałę w sprawie przyznania tytułu i medalu „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego” panu Adamowi Hajdukowi. Z wnioskiem do rady powiatu o przyznanie wyróżnienia 19 maja 2016 r. wystąpił Zarząd Powiatu Raciborskiego. Medal ten jest przyznawany osobom, podmiotom oraz instytucjom przyczyniającym się szczególnie do rozwoju powiatu.

Konferencja dot. doradztwa zawodowego w powiecie raciborskim 2016-06-10, Piątek

Konferencja dot. doradztwa zawodowego w powiecie raciborskim

Jaki jest powód kontynuacji nauki w liceum lub technikum? Jakie wymagania dotyczące wykształcenia mają potencjalni pracodawcy? Czy masz plany dotyczące Twojego życia zawodowego? To tylko przykładowe pytania, na które odpowiedzieli gimnazjaliści podczas badania preferencji zawodowych oraz wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Czym Nędza bogata! po raz trzeci na raciborskim zamku 2016-06-06, Poniedziałek

Czym Nędza bogata! po raz trzeci na raciborskim zamku

Występy zespołu folklorystycznego i mażoretek, koncerty rockowego Raportu Dobowego i fantastycznej Grawitacji! Ponadto sporo atrakcji na dziedzińcu - świetne jedzenie, warsztaty i animacje, ekożywność, rękodzieło i atrakcje dla dzieci! Wszystko to już 12 czerwca na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

XI Raciborskie Dni Promocji Zdrowia 2016-06-06, Poniedziałek

XI Raciborskie Dni Promocji Zdrowia

W dniach 8-9 czerwca 2016 trwać będą XI Raciborskie Dni Zdrowia.

Koncert Laureatów IX Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej RACIBÓRZ 2016 2016-06-03, Piątek

W dniach 16 - 24 maja oraz 1 czerwca 2016 r. odbył się IX Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej. Organizatorem festiwalu był Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu wraz z Raciborskim Centrum Kultury, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kornowacu, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej oraz Gminnym Centrum Kultury w Nędzy.