Matura 2018 wystartowała 2018-05-04, Piątek

Matura 2018 wystartowała

Dziś pierwszy egzamin maturalny 2018. Uczniowie o godz. 9.00 rozpoczęli test pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu przeprowadzony zostanie egzamin na poziomie rozszerzonym. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski maturę zdaje 660 uczniów.

Informator naborowy na rok szkolny 2018/2019 2018-04-26, Czwartek

Informator naborowy na rok szkolny 2018/2019

Podobnie jak w ubiegłych latach dla gimnazjalistów przygotowany został informator z ofertą edukacyjną szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Kierunek Racibórz - wybierz szkołę powiatu raciborskiego! 2018-04-24, Wtorek

Kierunek Racibórz - wybierz szkołę powiatu raciborskiego!

Budowlanka, Ekonomik, Gastronomik, Mechanik, Plastyk, I LO oraz II LO - tak popularnie nazywane są raciborskie szkoły średnie.

Informacja o awarii w oczyszczalni ścieków 2018-04-24, Wtorek

Doszło do uszkodzenia złoża biologicznego oczyszczalni ścieków substancjami niewiadomego zewnętrznego pochodzenia. Prosimy mieszkańców, szczególnie dzieci, osoby starsze i osoby chore, o ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu.

Ogłoszenie o wpłynięciu ofert organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych 2018-04-24, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu ofert organizacji pozarządowych:

Podziękowanie i nagroda dla Justyny Święty-Ersetic 2018-04-24, Wtorek

Podziękowanie i nagroda dla Justyny Święty-Ersetic

Dziś w sali narad na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie z Justyną Święty-Ersetic. Starosta Ryszard Winiarski i wicestarosta Marek Kurpis wręczyli reprezentantce Polski w lekkiej atletyce nagrodę II stopnia za zdobycie srebrnego medalu w biegu sztafetowym 4 x 400 m.

4 maja Terenowy Punkt Paszportowy w Raciborzu będzie nieczynny 2018-04-19, Czwartek

4 maja Terenowy Punkt Paszportowy w Raciborzu będzie nieczynny

Informujemy, że w dniu 4.05.2018 r. punkt przyjmowania wniosków paszportowych i wydawania dokumentów paszportowych przy ulicy Batorego 8/2 w Raciborzu będzie nieczynny

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu 2018-04-11, Środa

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 3.

Unijne dofinansowanie do kształcenia zawodowego w powiecie 2018-04-05, Czwartek

Unijne dofinansowanie  do kształcenia zawodowego w powiecie

Powiat Raciborskipozyskał ponad 610 tys. złotych dofinansowania do projektu pt."Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim - CKZiU nr 1 w Raciborzu". W przedsięwzięciu udział weźmie 42 uczniów i 11 nauczycieli z Budwolanki, Ekonomika i Gastronomika.

Radni podziękowali Grażynie Wójcik za kierowanie Zamkiem 2018-03-28, Środa

Radni podziękowali Grażynie Wójcik za kierowanie Zamkiem

Wczoraj radni powiatu raciborskiego uroczyście podziękowali Grażynie Wójcik za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.