Ferie Zimowe 2019 na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2019-02-05, Wtorek

Ferie Zimowe 2019 na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Już wkrótce zimowe ferie w województwie śląskim. Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował kilka atrakcji.

„Festiwal Perspektyw 2018” - spotkanie podsumowujące na Zamku Piastowskim 2019-02-05, Wtorek

„Festiwal Perspektyw 2018” - spotkanie podsumowujące na Zamku Piastowskim

4 lutego, w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie podsumowujące czwartą edycję „Festiwal Perspektyw 2018”.

Fundacja na rzecz Szpitala pomoże rozliczyć PIT 2019-02-04, Poniedziałek

Fundacja na rzecz Szpitala pomoże rozliczyć PIT

Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu informuje, że w okresie od dnia 14 lutego do 25 kwietnia 2019 r. umożliwia swoim darczyńcom, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT za 2018 rok.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach 2019-01-29, Wtorek

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach

Do 28 lutego br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Powiat pozyskał prawie 8 milionów złotych na scalanie 2019-01-29, Wtorek

Powiat pozyskał prawie 8 milionów złotych na scalanie

Pozyskanie blisko 8 milionów złotych umożliwi do roku 2023 przeprowadzenie procesu scalania łącznie 769 ha gruntów w gminach Krzyżanowice i Pietrowice Wielkie. Będzie to możliwe dzięki środkom z PROW na lata 2014-2020. Oba wnioski powiatu raciborskiego zajęły dwa pierwsze miejsca na liście projektów zakwalifikowanych do współfinansowania.

Rada powiatu powołała nowego skarbnika 2019-01-29, Wtorek

Rada powiatu powołała nowego skarbnika

Rada powiatu powołała na stanowisko skarbnika Romana Nowaka.

Nagrody starosty Mieszko AD 2018 wręczone 2019-01-27, Niedziela

Nagrody starosty Mieszko AD 2018 wręczone

Gabriela Materzok w dziedzinie kultury, Hanna Nitefor w dziedzinie społecznej, Łukasz Kuschnik w dziedzinie promocji, Stanisław Borowik za całokształt działalności oraz Bolesław Piróg – nagroda specjalna, to tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2018.

Łatwiejsze dojście do Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności 2019-01-23, Środa

Łatwiejsze dojście do Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Można już w pełni korzystać z pochylni dla osób niepełnosprawnych, która ułatwia dotarcie do Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Znacząco skraca ona dojście z parkingu szpitala (wejście główne) na drogę wewnętrzną przy Zespole.

Służba i ochrona zdrowia tematem pierwszej wizyty w Maerkischer Kreis 2019-01-21, Poniedziałek

Służba i ochrona zdrowia tematem pierwszej wizyty w Maerkischer Kreis

W dniach 16-18 stycznia w partnerskim powiecie Märkischer Kreis odbyła się wizyta dot. służby i ochrony zdrowia.

Bardzo zła jakość powietrza 2019-01-21, Poniedziałek

Bardzo zła jakość powietrza

Dzisiaj i jutro (tj. 21 i 22 stycznia) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, spodziewana jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie zła i bardzo zła.