Powiat

Konkursy na stanowiska dyrektorów MOW w Rudach i PPP w Raciborzu 2019-03-05, Wtorek

Konkursy na stanowiska dyrektorów MOW w Rudach i PPP w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkursy na stanowiska: dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach przy ul. Szkolnej 2 oraz dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu przy ul. Jana 14.

Oficjalne otwarcie placówki w Cyprzanowie 2019-03-05, Wtorek

Oficjalne otwarcie placówki w Cyprzanowie

Dziś w Cyprzanowie została oficjalnie otwarta Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza. W otwarciu uczestniczyli starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, wójt gminy Pietrowice Wielkie Andrzej Wawrzynek oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Otwarte Serca Dzieciom” z Kuźni Raciborskiej, które prowadzi placówkę. Nie mogło też zabraknąć samych wychowanków oraz osób, które pomogły w jej otwarciu.

Zarząd Powiatu Racibiorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego 2019-03-05, Wtorek

Zarząd Powiatu Racibiorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania  publicznego

Zarząd Powiatu Racibiorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu pomocy społecznej pn. „Prowadzenie na terenie powiatu raciborskiego, w latach 2019 – 2023, domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, pochodzących z terenu powiatu raciborskiego”.

Umowa na remont ul. Łąkowej i Kościuszki podpisana 2019-03-01, Piątek

Umowa na remont ul. Łąkowej i Kościuszki podpisana

Dziś o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu została podpisana umowa z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej - ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu.

Nowoczesna nauka w nowoczesnych pracowniach w „Mechaniku” 2019-03-01, Piątek

Nowoczesna nauka w nowoczesnych pracowniach w „Mechaniku”

Od września 2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”, realizowany jest projekt pod nazwą: „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 2 „Mechanik”.

Spotkanie ze stypendystami Prezesa Rady Ministrów 2019-02-27, Środa

Spotkanie ze stypendystami Prezesa Rady Ministrów

Dzisiaj, w siedzibie urzędu odbyło się spotkanie starosty raciborskiego Grzegorza Swobody oraz członka zarządu Ewy Lewandowskiej z najlepszymi uczniami z terenu powiatu raciborskiego, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w nauce.

Szkolna Akademia Sukcesu "AS" na półmetku 2019-02-27, Środa

Szkolna Akademia Sukcesu "AS" na półmetku

Projekt "Szkolna Akademia Sukcesu "AS" dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, realizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu, trwa od stycznia 2018 r. i zakończy się w grudniu br.

Konferencja poświęcona suszy 2019-02-27, Środa

Konferencja poświęcona suszy

Konferencja poświęcona suszy zapisała się na kartach historii. Międzynarodowe wydarzenie podczas dwóch dni zgromadziło ponad pół tysiąca uczestników.

Powiatowy transport publiczny 2019-02-26, Wtorek

Powiatowy transport publiczny

Od 1 marca organizatorem transportu publicznego na obszarze powiatu będzie Staro­stwo Powiatowe w Raciborzu. Na operatora (przewoźnika) wyznaczono Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Raciborzu Sp. z o.o.

I etap konkursu „Wybieram Wybory” 2019-02-26, Wtorek

I etap konkursu „Wybieram Wybory”

We wtorkowe południe rozpoczął się I etap konkursu „Wybieram Wybory”, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.