Urząd skarbowy dla niepełnosprawnych w raciborskim OPS-ie 2019-03-15, Piątek

Urząd skarbowy dla niepełnosprawnych w raciborskim OPS-ie

W środę 20 marca Urząd Skarbowy w Raciborzu specjalnie dla osób niepełnosprawnych, mających problem z poruszaniem się przygotuje punkt przyjmowania zeznań podatkowych.

Edukacja, szkolnictwo i nie tylko 2019-03-15, Piątek

Edukacja, szkolnictwo i nie tylko

Wymiana doświadczeń w zakresie edukacji, szkolnictwa zawodowego a w szczególności branżowego były głównymi tematami rozmów wicestarosty Marka Kurpisa z Kornelią Newy członkiem zarządu powiatu wodzisławskiego.

Spotkanie dla rolników na Zamku w Raciborzu 2019-03-15, Piątek

Spotkanie dla rolników na Zamku w Raciborzu

14 marca 2019 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie informacyjno-promocyjne dla rolników.

Rusza remont ul. Łąkowej i Kościuszki - tymczasowa organizacja ruchu od najbliższego czwartku 2019-03-15, Piątek

Od czwartku 21 marca planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu dla wyznaczonych etapów drogi (etap I i VIII).

Kolejny defibrylator AED w jednostce powiatu 2019-03-14, Czwartek

Kolejny defibrylator AED w jednostce powiatu

Starostwo powiatowe jest kolejną po PKS-ie i Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu jednostką do której zakupiony został defibrylator AED.

Prezes spółki Mieszko z wizytą w starostwie 2019-03-14, Czwartek

Prezes spółki Mieszko z wizytą w starostwie

Dziś w Starostwie Powiatowym w Raciborzu z wizytą oficjalną u starosty Grzegorza Swobody gościł prezes zarządu Mieszko S.A. Juozas Daunys. Towarzyszyli mu Iwona Niewrzoł dyrektor finansowy, Raimondas Baksys dyrektor ds. projektów strategicznych oraz Bogusław Buchalik kierownik ds. zakupów.

100 dni starosty - najważniejsze kwestie rozpoczętej VI kadencji samorządu 2019-03-11, Poniedziałek

100 dni starosty - najważniejsze kwestie rozpoczętej VI kadencji samorządu

Liczne spotkania z mieszkańcami i dziesiątki pytań o remont Łąkowej-Kościuszki, oświatę, szpital, placówkę opiekuńczą w Cyprzanowie i funkcjonowanie PKS-u. Starosta Grzegorz Swoboda, po pierwszych stu dniach zarządzania powiatem, wyjaśnia najważniejsze kwestie tej kadencji.

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego 2019-03-11, Poniedziałek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania  publicznego

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu administracji rządowej

Pracownie specjalistyczne w raciborskim Plastyku 2019-03-11, Poniedziałek

Pracownie specjalistyczne w  raciborskim Plastyku

Studio fotograficzne, ciemnia i sala multimedialna to najnowsze pomieszczenia jakimi może pochwalić się ZSO Nr 1 w Raciborzu. Remont objął zarówno prace budowlane, jak i doposażenie w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt.

Trzy projekty drogowe powiatu czekają na ocenę 2019-03-06, Środa

Trzy projekty drogowe powiatu czekają na ocenę

Powiat raciborski złożył wnioski o dofinansowanie przebudowy trzech dróg powiatowych w gminach: Krzanowice, Krzyżanowice i Kornowac. Samorząd stara się o wsparcie finansowe ze środków budżetu województwa śląskiego na odcinki dróg wykorzystywanych do transportu rolnego.