2 maja - Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2019-05-02, Czwartek

2 maja - Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej to święto państwowe obchodzone 2 maja skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na Fladze RP.

Funkcjonowanie urzędów 2 maja 2019 roku 2019-04-26, Piątek

Funkcjonowanie urzędów 2 maja 2019 roku

Informujemy, że w dniu 2 maja 2019 r. punkt przyjmowania wniosków paszportowych i wydawania dokumentów paszportowych przy ulicy Batorego 8/2 w Raciborzu będzie nieczynny.

Śniadanie biznesowe Subregionu Zachodniego za nami 2019-04-25, Czwartek

Śniadanie biznesowe Subregionu Zachodniego za nami

W czwartkowy poranek 25 kwietnia 2019 roku w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyło się śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji wspierających biznes z Subregionu Zachodniego województwa śląskiego.

Wielkanocne procesje konne za nami 2019-04-24, Środa

Wielkanocne procesje konne za nami

Po raz kolejny w drugi dzień Świąt Wielkanocnych można było zaobserwować przemarsze tradycyjnych wielkanocnych procesji konnych na terenie powiatu raciborskiego.

O bezpieczeństwie powiatu i jego mieszkańców 2019-04-17, Środa

O bezpieczeństwie powiatu i jego mieszkańców

Dziś w tut. starostwie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim 2019-04-15, Poniedziałek

Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim

W Wielkanocny Poniedziałek w czterech miejscowościach powiatu raciborskiego kultywowana będzie kilkusetletnia tradycja dziękczynno-błagalnych procesji po polach. Z Raciborza-Sudołu, Pietrowic Wielkich, Bieńkowic i Zawady Książęcej o godzinie 13.00 wyruszą orszaki.

4 wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych w powiecie 2019-04-12, Piątek

4 wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych w powiecie

Powiat raciborski w ramach planowanych działań remontowych powiatowej infrastruktury drogowej złożył 4 wnioski do Wojewody Śląskiego o dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Funkcjonowanie urzędu w okresie świątecznym 2019-04-12, Piątek

Funkcjonowanie urzędu w okresie świątecznym

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Raciborzu 19 kwietnia (Wielki Piątek) będzie czynne od godz. 07.30 do godz. 12.00.

Nowe okna, nowe oświetlenie ledowe. Poprawa efektywności energetycznej w "Gastronomiku" 2019-04-10, Środa

Powiat raciborski złożył projekt na dofinansowanie inwestycji termomodernizacyjnej w "Gastronomiku" (CKZiU nr 1) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Konkurs "Śląskie w kapsule czasu" 2019-04-09, Wtorek

Konkurs "Śląskie w kapsule czasu"

W imieniu organizatora, którym jest Śląski Urząd Wojewódzki, serdecznie zapraszamay do udziału w konkursie pn. "Śląskie w kapsule czasu".