Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu; kondolencje z zagranicy

2010-04-12, Poniedziałek

10 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej delegacji – parlamentarzyści, przedstawiciele urzędów państwowych, wojska oraz Rodzin Katyńskich – wraz z załogą samolotu. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ogłosił żałobę narodową, która potrwa tydzień.

W związku z zaistniałą sytuacją 13 kwietnia (wtorek) o godz. 15.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Raciborskiego.

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Uczczenie pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, jaka miała miejsce w dniu 10 kwietnia 2010r.
3. Zamknięcie sesji.

Po tragedii polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem do Powiatu Raciborskiego wpłynęły kondolencje od szefów i przedstawicieli partnerów zagranicznych powiatu tj. Hrabstwa Wrexham (Walia) oraz Powiatu Märkischer (Niemcy). Kondolencje złożyli także Prezydent i Przewodniczący Rady Miasta Konsomolsk.

14 kwietnia (środa) w Katedrze w Wrexham odbędzie się msza św. w intencji ofiar katastrofy, w której udział wezmą władze Hrabstwa Wrexham.