Nabór do projektu "Drugiemu Człowiekowi"

2013-12-13, Piątek

Informujemy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu prowadzi nabór do ostatniej już edycji projektu "Drugiemu Człowiekowi" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Zapraszamy do udziału w projekcie osoby, które:
●  są w wieku od 16 do 64 roku życia,
●  są niepełnosprawne i posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
●  są mieszkańcami powiatu raciborskiego,
●  nie pracują i nie prowadzą działalności gospodarczej.

W ramach projektu uczestnikom zostaną zaoferowane formy wsparcia:
●  podniesienie swoich dotychczasowych kwalifikacji,
●  nabycie nowych kompetencji zawodowych poprzez udział w szkoleniach, kursach lub warsztatach organizowanych przez PCPR - proponujemy kursy prawa jazdy kat. B, C, florystyczny, obsługi  wózków widłowych, stylizacji paznokci, obsługi komputera w stopniu podstawowym, kulinarny,
●  skorzystanie z bezpłatnego wyjazdu na turnus rehabilitacyjny,
●  skorzystanie z porady psychologa,
●  udział w indywidualnych zajęciach z doradcą zawodowym.

Dodatkowo uczestnicy mogą otrzymać wsparcie towarzyszące w formie asystenta osoby niepełnosprawnej lub tłumacza dla osoby niesłyszącej.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zainteresowanych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe oraz zwiększyć swoje szanse na integrację ze środowiskiem zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w niniejszym projekcie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Klasztorna 6, w pokoju nr 7 lub w Dziale Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, pokój nr 5 , tel. 32 415 20 28.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.