Muzyczna uczta już w niedzielę

2014-07-24, Czwartek

Najbliższa niedziela zapowiada się niezwykle ciekawie dla miłośników muzyki. W raciborskim zamku usłyszymy polską piosenkę aktorską, literacką a także klasykę wokalistyki estradowej. Natomiast w rudzkiej bazylice rozbrzmiewać będzie muzyka organowa. Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 17.00.

Pod parasolem w miejscu byłej wozowni Zamku Piastowskiego w Raciborzu, tuż obok słodowni, zaprezentują się wokalistki - Anna Zając, Dominika Julia Georges, Natalia Tul z zespołu Miraż Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu w ramach cyklu "Piosenki na Zamku czar...". Są one laureatkami wielu konkursów wokalnych i festiwali muzycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. W repertuarze polska piosenka aktorska, literacka a także najpiękniejsza klasyka wokalistyki estradowej. Recital potrwa około 2 godziny.
Zapraszamy na dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu, gdzie w urokliwej aurze zamkowych murów będzie można usłyszeć piękne dźwięki muzyki wokalnej.

Już po raz 19. w ramach Festiwalu "Muzyka w starym opactwie" w rudzkiej bazylice zabrzmi muzyka nawiązująca do wielkich tradycji rudzkiego opactwa. Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach, malowniczy kompleks budynków poklasztornych wraz z pięknie utrzymanym parkiem dają świadectwo wielkiej historii, ale równocześnie zobowiązują do kontynuacji, do ubogacania swego czasu kulturą, przejętą jako dziedzictwo i tworzoną dla przyszłych pokoleń. W niedzielę koncert organowy w wykonaniu Marioli Brzoski. Koncerty w ramach festiwalu są dofinansowane z budżetu Powiatu Raciborskiego.

Serdecznie zapraszamy!