Modernizacja transgranicznej drogi na odcinku Tworków - Dehylov – konferencja podsumowująca projekt

2010-07-26, Poniedziałek

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. " Modernizacja transgranicznej drogi na odcinku Tworków – Dehylov. Projekt był realizowany w latach 2009-2010 i współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska na lata 2007-2013 "Przekraczamy granice" w ramach działania 1.1 Wzmacnianie dostępności komunikacyjnej.

Wartość projektu: 681 255,01 Euro
Kwota przypadająca na modernizację odcinka drogi po stronie polskiej: 147 984,21 Euro

Projekt był realizowany przez Powiat Raciborski, który pełnił rolę partnera wiodącego, Kraj Morawsko-Śląski oraz Zarząd Dróg Kraju Morawsko-Śląskiego.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele partnera projektu, reprezentanci gmin, przez teren których przebiega droga oraz zaproszeni goście. Niniejszy projekt spełnił wszystkie stawiane przed nim cele – mówił Adam Hajduk Starosta Raciborski - poprawił jakość i parametry techniczne drogi, udrożnił komunikację samochodową, zwiększył atrakcyjność turystyczną obszaru oraz polepszył bezpieczeństwo drogowe. Miroslav Novak – Wicemarszałek Kraju Śląsko-Morawskiego - podkreślił fakt bardzo szybkiej i sprawnej realizacji projektu. W trakcie konferencji odbył się także pokaz multimedialny promujący projekt oraz prezentacja zdjęć dokumentujących realizację projektu.

Po stronie polskiej przedsięwzięcie polegało na modernizacji odcinka drogi powiatowej 3507S od skrzyżowania z DP 3511S do przejścia granicznego Tworków-Hat (w tym wykonanie dokumentacji technicznej, roboty przygotowawcze, ścinka poboczy, odtwarzanie rowów, roboty nawierzchniowe, utwardzanie poboczy).

"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska na lata 2007-2013. Przekraczamy granice."