Współpraca Powiatu i Miasta w transporcie publicznym 2019-12-05, Czwartek

Współpraca Powiatu i Miasta w transporcie publicznym

W siedzibie PKS-u w Raciborzu odbyło się spotkanie wicestarosty Marka Kurpisa z zastępcą prezydenta Raciborza Dominikiem Koniecznym. W spotkaniu uczestniczył również prezes zarządu raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Damian Knura oraz prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu Bogdan Gawliczek.

Niech żyje nam górniczy stan! 2019-12-04, Środa

Niech żyje nam górniczy stan!

Z okazji barbórkowego święta, wszystkim górnikom i osobom pracującym w przemyśle wydobywczym życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, rodzinnego szczęścia, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, a przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej pracy składają Grzegorz Swoboda Starosta Raciborski wraz z Zarządem Powiatu Raciborskiego.

Powiat pozyskał dodatkowe pieniądze na domy pomocy społecznej 2019-12-03, Wtorek

Powiat pozyskał dodatkowe pieniądze na domy pomocy społecznej

128 tysięcy złotych trafi do DPS-ów w Raciborzu i Krzyżanowicach. To efekt zaakceptowania dwóch wniosków powiatu raciborskiego złożonych do wojewody śląskiego.

Powiat rozstrzyga kolejne przetargi na drogi - tym razem na terenie Gminy Kuźnia Raciborska 2019-12-02, Poniedziałek

Do końca lipca 2020 roku Powiat Raciborski zamierza zrealizować na terenie Gminy Kuźnia Raciborska dwie duże inwestycje na drogach powiatowych na łączną kwotę prawie 4,9 mln złotych.

Korekta rozkładu jazdy PKS-u na liniach do Gmin Nędza i Kuźnia Raciborska 2019-11-29, Piątek

Korekta rozkładu jazdy PKS-u na liniach do Gmin Nędza i Kuźnia Raciborska

Powiat Raciborski jako organizator transportu publicznego zawiadamia, że z dniem 2 grudnia 2019 r. zmienia się rozkład jazdy autobusów na liniach komunikacyjnych do miej­scowości położonych na terenie Gmin Nędza i Kuźnia Raciborska.

Zachować pamięć - partnerzy z Maerkischer z rewizytą w Raciborzu 2019-11-28, Czwartek

Zachować pamięć - partnerzy z Maerkischer z rewizytą w Raciborzu

Dobiegła końca druga część projektu powiatu raciborskiego i Märkischer pt. „Wege zur Erinnerung – sind Chancen für die Zukunft”.

POWIATOWO-GMINNY TRANSPORT PUBLICZNY 2019-11-27, Środa

POWIATOWO-GMINNY TRANSPORT PUBLICZNY

Powiat Raciborski jest wspólnie z gminami organizatorem transportu publicznego. W oparciu o przepisy zapewnia komunikację pomiędzy miejscowościami w poszczególnych samorządach, realizując w ten sposób zadanie własne gmin.

Konsultacje społeczne w sprawie ustalenia kryteriów drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego na zajęcia rozwijające zainteresowania lub rozwijające uzdolnienia 2019-11-27, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie kryteriów branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego

Powiatowy Konkurs „Zaprezentuj swój biznesplan” rozstrzygnięty na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2019-11-26, Wtorek

Konkurs został zorganizowany dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych powiatu raciborskiego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego 2019-11-21, Czwartek

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego w imieniu Zarządu Powiatu Raciborskiego składam wszystkim pracownikom placówek opieki społecznej powiatu raciborskiego serdeczne podziękowania za codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka.