Powiat

Komunikat KRUS ws. terminu na opłacenie składek za III kw. 2016 2016-08-02, Wtorek

Informacja dla rolników, którzy w lipcu 2016 r. nie otrzymali przekazów z wysokością składek na ubezpieczenie społeczne rolników i na ubezpieczenie zdrowotne za III kwartał 2016 r.

Igrzyska w Rendsburgu oficjalnie rozpoczęte - zaczynamy od wysokiego zwycięstwa koszykarzy 2016-07-30, Sobota

Wczoraj 29 lipca br. w Rendsburgu rozpoczęły się IX Międzynarodowe Igrzyska Młodzieżowe. Prawie 700 zawodników i zawodniczek z siedmiu krajów rywalizuje w dziesięciu dyscyplinach. Do miasta zjechali też tancerze i artyści. Wśród nich jest ponad 50-osobowa reprezentacja powiatu raciborskiego.

Lokal gastronomiczny na Zamku w Raciborzu czeka na nowego restauratora 2016-07-28, Czwartek

Lokal gastronomiczny na Zamku w Raciborzu czeka na nowego restauratora

Test syren alarmowych 2016-07-28, Czwartek

W poniedziałek 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych.

Na Zamku Piastowskim honorujemy Kartę Dużej Rodziny 2016-07-28, Czwartek

Na Zamku Piastowskim honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Zwiedzając Zamek Piastowski w Raciborzu lub kaplicę kupując bilet można skorzystać ze zniżki mając przy sobie Kartę Dużej Rodziny.

Zatrudnienie dyrektora DPS Złota Jesień na zastępstwo 2016-07-27, Środa

Dziś Zarząd powiatu podjął uchwałę w sprawie zatrudnienia dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy

Intro Electronic Music Festival na raciborskim Zamku! 2016-07-26, Wtorek

Intro Electronic Music Festival na raciborskim Zamku!

6 sierpnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się po raz kolejny INTRO ELECTRONIC MUSIC FESTIVAL.

Europejskie Igrzyska Młodzieżowe 2016 w Rendsburgu 2016-07-25, Poniedziałek

Europejskie Igrzyska Młodzieżowe 2016 w Rendsburgu

28 lipca w Rendsburgu rozpoczną się IX Europejskie Igrzyska Młodzieżowe 2016. Impreza potrwa do 1 sierpnia br. W spotkaniu po raz czwarty udział weźmie młodzież z powiatu raciborskiego.

Monitoring lasów - prace obserwacyjno-pomiarowe w lasach 2016-07-21, Czwartek

Ministerstwo Środowiska informuje, że w lasach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w latach 2016-2020, będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów.

Wizyta wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandry Skowronek 2016-07-20, Środa

Wizyta wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandry Skowronek

Dziś w Urzędzie Miasta Racibórz odbyło się spotkanie Wicemarszałek Województwa Śląskiego z prezydentem Raciborza i starostą raciborskim.