Mniejszości bogactwem regionu czy kością niezgody?

2012-10-09, Wtorek

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w debacie publicznej „Mniejszości bogactwem regionu”, która odbędzie się 18 października o godzinie 17.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Okrzei 4.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem szeroko pojętej tolerancji, a także prawami mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących Polskę na debatę publiczną pt.: "Mniejszości bogactwem regionu“.

Debata będzie okazją do wymiany swoich poglądów i doświadczeń w zakresie podejmowanych działań na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych ich kultury, tradycji oraz stosowania praw mniejszości. Zostaną przedstawione propozycje mniejszości i większości w zakresie zmiany istniejącego stanu rzeczy, skutecznej realizacji praw mniejszości i propagowania praw i obowiązków wynikających z aktów normatywnych gwarantujących te prawa.

Gościem debaty będzie dr Tomasz Wicherkiewicz, pracownik naukowy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Nasz ekspert jest cenionym językoznawcą, założycielem i prezesem Unii Języków Regionalnych i Mniejszościowych w Polsce.

Debata publiczna jest organizowana w ramach projektu "Polska krajem dla wszystkich", który jest realizowany dzięki dotacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

W razie jakichkolwiek pytań do Państwa dyspozycji pozostaje: p. Magdalena Kubica, tel. 077-402-51-06, e-mail: [email protected]

Więcej informacji na stronie www.haus.pl