Młodzież z Komsomolska gości w powiecie

2014-03-26, Środa

Od wczoraj w naszym powiecie przebywa ośmioosobowa grupa uczniów i nauczycieli z partnerskiego miasta Komsomolsk na Ukrainie. To przedstawiciele dwóch szkół, którzy wspólnie z II Liceum Ogólnokształcącym realizują program pn. "Rozwijamy nasze kultury lokalne". Dziś w siedzibie starostwa z gośćmi spotkał się Starosta Raciborski Adam Hajduk.

W programie tygodniowej wizyty zaplanowano m.in. zwiedzanie Raciborza, w tym Zamku Piastowskiego, wspólne warsztaty językowe i taneczne na terenie II LO, zwiedzanie opactwa w Rudach, czy udział w piątkowym II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Hiszpańskojęzycznej. Ponadto uczniowie wraz z rówieśnikami z Polski udadzą się na jednodniową wycieczka do Warszawy, gdzie zwiedzą m.in. Centrum Nauki Kopernik.

Miasto Komsomolsk (obwód Połtawski, Ukraina) to oficjalny partner Powiatu Raciborskiego od 2010 roku.