Minister odpowiada na pytania samorządowców z Raciborszczyzny

2014-04-07, Poniedziałek

13 marca br. w Ministerstwie Środowiska w Warszawie odbyło się spotkanie grupy samorządowców z powiatu raciborskiego z ministrem Maciejem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Henryk Siedlaczek poseł na Sejm RP, Starosta Raciborski, Wójt Gminy Krzyżanowice, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego.

W trakcie rozmowy poruszono tematy dotyczące: zmiany ustawy Prawo wodne, stanowiska rządu w sprawie kanału Odra-Dunaj, zasad zarządzania, nadzoru i finansowania małej retencji i melioracji, rekompensaty dla gmin z tytułu zmniejszonych dochodów z podatku gruntowego z terenów zlokalizowanych w obrębie polderu Racibórz Dolny.

Poniżej publikujemy stanowisko ministerstwa dot. głównych zagadnień spotkania, które jest odpowiedzią na interpelację poselską.

Stanowisko Ministerstwa Środowiska