Medal Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego przyznany p. Justynie Święty Ersetic

2021-10-01, Piątek

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Raciborskiego odbyło się uroczyste wręczenie medalu „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego” mistrzyni olimpijskiej p. Justynie Święty –Ersetic, która to poprzez swoją aktywność prywatną i zawodową przyczynia się do rozwoju i promocji naszego powiatu. Wyróżnienie przyznano na sesji sierpniowej, ale złota medalistka z Tokio  ze względu na nadmiar obowiązków służbowych nie mogła w niej wziąć udziału .W trakcie wczorajszej uroczystości p.Justyna złożyła także podpis na zdjęciu oraz koszulce mistrzów, która trafi na zaszczytne miejsce do Powiatowego Centrum Sportu.

Medal „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego” wręczyli starosta, przewodniczący Rady Powiatu oraz wiceprzewodniczący, złoty medalista w zapasach z Atlanty Ryszard Wolny.

Podkreślmy że p. Justyna Święty-Ersetic to bez wątpienia najbardziej utytułowana raciborska sportsmenka, która od kilku lat znajduje się w ścisłej światowej czołówce swojej dyscypliny.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach tej światowej klasy lekkoatletce, która zapowiedziała, że z pewnością to nie będzie jej ostatni medal.