Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski

2021-07-06, Wtorek
Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski

W powiecie raciborskim prawie 70 %  uczniów przystępujących do matury zdało egzamin w pierwszym terminie, z czego blisko 92 % w liceach ogólnokształcących, przy średniej wojewódzkiej 79,1 % oraz 60 % w technikach, przy średniej wojewódzkiej 63,9 %. W 2021 r. zdawalność w kraju wyniosła 74,5 %, a w woj. śląskim – 72,8 %.

Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki 24 sierpnia 2021 r. Natomiast maturzysta, który nie zdał więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu, może poprawiać wyniki dopiero za rok.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu), będą udostępnione 10 września 2021 r.

Prezentujemy zestawienie zdawalności matur w poszczególnych szkołach młodzieżowych powiatu raciborskiego.