"Malujemy nasz świat piosenką" - drugi etap V Powiatowego Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych...

2004-11-12, Piątek

XI Raciborski Festiwal Piosenki Dziecięcej "Malujemy nasz świat piosenką", będący drugim etapem V Powiatowego Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych, odbędzie się 2 grudnia br. Zgłoszenia do udziały w festiwalu przyjmowane są jeszcze do 22 listopada br.

Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych jest przeglądem całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury w następujących kategoriach: teatralnej (festiwal odbył się w kwietniu), tanecznej (festiwal odbył się w kwietniu) i muzycznej (festiwal odbędzie się 02.12.br.). W festiwalu udział biorą zespoły artystyczne ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego. Zasadniczym celem festiwalu jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych.

Drugi etap Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych (kategoria muzyka - piosenka dziecięca i młodzieżowa) odbędzie się 2 grudnia br., w ramach Raciborskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Malujemy nasz świat piosenką". Próba akustyczna przed przesłuchaniami konkursowymi odbędzie się 26 listopada br., a przegląd zaplanowano na 2 grudnia br. Tradycyjnie już przegląd zakończy Koncert Galowy z udziałem najlepszych wykonawców, który odbędzie się 6 grudnia br. w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 .

Organizatorami festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Raciborskie Centrum Kultury. Szczegółowy regulamin festiwalu dostępny jest na internetowej stronie - www.powiatraciborski.pl.