MDK WE WSPÓŁPRACY Z CZESKIM PARTNEREM

2021-08-30, Poniedziałek
Rozpoczyna się już 1 września 2021 i potrwa do końca września przyszłego roku. Projekt unijny pod nazwą „Woda, motyle, wiatr – moja potrzeba wolności” to plan współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu oraz reprezentującego Stowarzyszenie Gmin Dorzecza Górnej Odry z siedzibą w Raciborzu, czeskiego partnera „Dum Deti a Mladeze Bohumin, prispevkova organizace”. Jego ideą jest integracja instytucji oraz osób poprzez wizyty studyjne, wartsztaty cyrkowo-teatralne oraz plastyczne a także wspólne wydarzenia podsumowujące projekt po stronach czeskiej i polskiej.

Co istotne, dzięki zagospodarowaniu terenu przed budynkiem MDK oraz likwidacji barier architektonicznych, w tym przeszło rocznym przedsięwzięciu będą mogły wziąć udział również osoby niepełnosprawne.

Projekt, którego łączny koszt to ponad 183 tys. zł realizowany będzie w ramach „Funduszu Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia” w Programie INTERREG V-A Republika Czeska-Polska a dofinansowanie, o które można wnioskować po zakończeniu przedsięwzięcia, wyniesie ze środków zewnętrznych blisko 53%.