XV Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich 2015-05-04, Poniedziałek

XV Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich

Już w najbliższy weekend w Pietrowicach Wielkich odbędzie się XV Eko-Wystawa Ciepło Przyjazne Środowisku. Wystawa Budownictwa: Ogród, Systemy Grzewcze, Wnętrza. Wystawę o godz. 09.00 zainauguruje konferencja pn. „ABC fotowoltaiki dla Kowalskiego”. Pawilony wystawowe będą otwarte dla zwiedzających od godz. 10.00 do 18.00.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich już 9 maja na zamku 2015-04-29, Środa

Dni Otwarte Funduszy Europejskich już 9 maja na zamku

W godz. od 10.00 do 18.00 będzie można zwiedzać Zamek Piastowski bezpłatnie i indywidualnie dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy. W przerwach pomiędzy występami artystycznymi będzie można posłuchać o projektach: „Utworzenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej na Zamku Piastowskim w Raciborzu” a także „Śląski System Informacji Turystycznej”.

Warto znać się na ekologii - konkurs dla gimnazjalistów w II LO 2015-04-29, Środa

We wtorek, 28 kwietnia, kolejny raz zaprosiliśmy uczniów gimnazjów z Raciborza oraz okolic na IX Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod hasłem Dla siebie i dla Ziemi. Racibórz 2015. Konkurs został objęty honorowym patronatem prof. Jerzego Buzka - Premiera RP, Przewodniczącego PE, Posła do Parlamentu Europejskiego oraz pana Ryszarda Winiarskiego Starosty Raciborskiego.

Szkolnictwo zawodowe i techniczne w relacji z pracodawcą - spotkanie na Zamku 2015-04-29, Środa

Szkolnictwo zawodowe i techniczne w relacji z pracodawcą  - spotkanie na Zamku

7 maja (czwartek) w sali konfencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się spotkanie poświęcone relacjom pracodawców ze szkolnictwem zawodowym i technicznym. Spotkanie jest kolejnym etapem w planowanej reorganizacji szkół podległych Powiatowi Raciborskiemu. Początek spotkania o godz. 10.00. Wstęp wolny.

Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych 2015-04-28, Wtorek

Już w czwartek (30 kwietnia) na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbędzie się Finał Powiatowy Rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców.

Konsultacje społeczne zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie 2015-04-28, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w latach 2015 – 2020.

Noc w starym opactwie w Rudach 2015-04-23, Czwartek

Noc w starym opactwie w Rudach

Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach zaprasza na wydarzenie pn. Noc w Starym Opactwie w Rudach, które potrwa od 28 kwietnia do 3 maja.

Historia lokalna ponownie zagości w raciborskim zamku 2015-04-22, Środa

19 maja w Zamku Piastowskim w Raciborzu po raz kolejny rozpocznie się cykl szczęściu wykładów o historii lokalnej. Spotkania odbędą się w ramach projektu "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin", który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Reorganizacja szkół – komunikat prasowy 2015-04-21, Wtorek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż wszystkie zespoły szkół, w tym m.in. Zespół Szkół Zawodowych (ZSZ), które planują nabór do klas I szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016 prowadzą działania promocyjne i naborowe na dotychczasowych warunkach.

Majówka 2015 na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2015-04-21, Wtorek

Majówka 2015 na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Zamek Piastowski i Raciborskie Centrum Kultury zapraszają na Majówkę 2015. W ramach obchodów Roku Mieszka IV Laskonogiego - księcia raciborskiego i władcy Polski 1 maja (piątek) zorganizowane zostaną warsztaty taneczne oraz wystawiony spektakl. Na zamkowy dziedziniec zawitają z Krakowa Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Ballet Dworski Sotto le Stelle.