Powiat

Konsultacje społeczne - koszty usuwania i opłat za przechowywanie pojazdów w 2016 roku 2015-09-29, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projekt Uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia wysokości kosztów usuwania i opłat za przechowywanie pojazdów w 2016 roku na obszarze powiatu raciborskiego.

Zakończenie programu bezpłatnych badań dla mieszkańców powiatu 2015-09-24, Czwartek

Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu informuje, iż Laboratorium Analityczne Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rosta w Raciborzu zakończyło realizację programu zdrowotnego „Postaw na zdrowie” – program bezpłatnych badań na stężenie swoistego antygenu sterczowego (PSA).

VI Otwarte Mistrzostwa Raciborza w Scrabble - zgłoś się i ty 2015-09-23, Środa

VI Otwarte Mistrzostwa Raciborza w Scrabble - zgłoś się i ty

W dniach 10-11 października w Raciborskim Centrum Kultury rozegrane zostaną VI Otwarte Raciborskie Mistrzostwa w Scrabble. Zmagania słowne organizują: Raciborski Klub Scrabble „SZKRAB” oraz Raciborskie Centrum Kultury, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prezydent Raciborza i starosta raciborski.

Konkurs o ubezpieczeniach - druga edycja już na starcie 2015-09-17, Czwartek

Konkurs o ubezpieczeniach - druga edycja już na starcie

Do końca października szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie. Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W poprzedniej edycji wzięło w nim udział ponad 11 tys. młodych ludzi, a z terenu działalności rybnickiego ZUS ponad 350 uczniów z 12 szkół.

Korygowanie wad postawy - konferencja podsumowująca pracę raciborskiego MOS-u 2015-09-17, Czwartek

Korygowanie wad postawy - konferencja podsumowująca pracę raciborskiego MOS-u

W czwartek 1 października w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się konferencja podsumowująca 10-lecie pracy metodą ćwiczeń asymetrycznych w gimnastyce korekcyjnej w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu. Początek spotkania o godz. 10.00.

74 tys. złotych dla osób bezrobotnych w raciborskim PUP 2015-09-16, Środa

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu informuje, że pozyskał środki w wysokości 74 tys. zł z Rezerwy Ministra przeznaczone na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych do 30. roku życia.

Wielki Piknik Militarny upamiętniający 76. Rocznicę wybuchu II wojny światowej już wkrótce na zamku 2015-09-16, Środa

W piątek 25 września od 10.00 do 13.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu i gości na Zamek Piastowski w Raciborzu. Tego dnia na zamkowym dziedzińcu odbędzie się Wielki Piknik Militarny upamiętniający 76. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Sprawdź co będzie się działo!

Zamek zaprasza na rodzinny piknik z Gminą Nędza 2015-09-14, Poniedziałek

Zamek zaprasza na rodzinny piknik z Gminą Nędza

W sobotę 19 września zapraszamy mieszkańców powiatu i gości na zamkowy dziedziniec. Tego dnia odbędzie się druga edycja rodzinnego pikniku – Czym Nędza bogata czyli dzień z Gminą Nędza na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Familijne spotkanie pełne atrakcji rozpocznie się 14.00 i potrwa do ok. 18.00. Sprawdź program!!!

Fundacja na rzecz Szpitala - ogłoszenie o zamówieniu 2015-09-10, Czwartek

undacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu ogłasza zamówienie o wartości poniżej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro na zakup i dostawę sprzętu medycznego.

Pożegnanie lata z MDK w Raciborzu 2015-09-10, Czwartek

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Raciborski oraz jego koła zainteresowań RAZ JESZCZE serdecznie zapraszają na imprezę plenerową pn. „Pożegnanie lata z MDK”.