Scalanie gruntów w powiecie raciborskim 2017-10-13, Piątek

Scalanie gruntów w powiecie raciborskim

Powiat raciborski pozyskał 21 194 305,03 zł dofinansowania na realizację operacji typu „Scalanie gruntów” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2017-10-09, Poniedziałek

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu

X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zbliża się wielkimi krokami. W tym roku przypada od 13 do 19 listopada.

Ogłoszenie w sprawie konsultacji Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi 2017-10-06, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt „Programu współpracy Powiatu Raciborskiego organizacjami pozarządowymi.

Nowe ulice - stare dokumenty 2017-10-05, Czwartek

Nowe ulice - stare dokumenty

Ulice zmieniły nazwy, ale mieszkańcy nie muszą wymieniać dokumentów.

Piotr Armatys nagrodzony za zasługi dla rozwoju turystyki 2017-10-02, Poniedziałek

Piotr Armatys nagrodzony za zasługi dla rozwoju turystyki

W tym roku dyplomy marszałka za zasługi dla rozwoju turystyki otrzymało 51 organizacji i osób. Wśród nich był Piotr Armatys – wiceprezes i członek raciborskiego oddziału.

"Podziel się Dobrym Posiłkiem" w województwie śląskim 2017-09-29, Piątek

"Podziel się Dobrym Posiłkiem" w województwie śląskim

W dniach 29-30.09 odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności prowadzona przez Federację Polskich Banków Żywności w supermarketach w całej Polsce.

Od 1 października nocna i świąteczna opieka w raciborskim szpitalu 2017-09-29, Piątek

Od 1 października nocna i świąteczna opieka w raciborskim szpitalu

Od dnia 01.10.2017r. nocna i świąteczna opieka zdrowotna świadczona będzie w Szpitalu w Raciborzu, przy ul. Gamowskiej 3.

Kolejna edycja powiatowego konkursu „Zaprezentuj swój biznesplan” 2017-09-15, Piątek

Kolejna edycja powiatowego konkursu „Zaprezentuj swój biznesplan”

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Powiat Raciborski ogłasza konkurs pn. „Zaprezentuj swój biznesplan" dotyczący pomysłu na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym.

Specjalny gość starosty raciborskiego 2017-09-13, Środa

Specjalny gość starosty raciborskiego

Dzisiaj w starostwie gościła brązowa medalistka lekkoatletycznych mistrzostw świata - Londyn 2017, wychowanka raciborskiej Victorii Justyna Święty.

Pływacy z Raciborza z sukcesami na zawodach pływackich w Werdohl 2017-09-07, Czwartek

Pływacy z Raciborza z sukcesami na zawodach pływackich w Werdohl

Po raz 13., w ramach partnerstwa Powiatów Raciborskiego i Märkischer Kreis, pływacy z Raciborza dzielnie i z sukcesami walczyli o medale podczas 33. Międzynarodowych Zawodów Pływackich w dniach 2 i 3 września 2017 r. w Werdohl. Ostatecznie, drużynowo zajęli 2. miejsce w stawce 29 klubów.