Logo Powiatu wybrane

2010-12-22, Środa

Znane są już wyniki głosowania na Logo Powiatu Raciborskiego. Spośród trzech prac, wyłonionych przez komisję w I etapie konkursu, głosujący wybrali propozycję p. Grzegorza Stadnickiego z Lublina. Projekt uzyskał 48% poparcie, a jego autor nagrodę w wysokości 2500 PLN brutto. Zarząd Powiatu podjął decyzję o skierowaniu zwycięskiej propozycji do realizacji.

Przypomnijmy, na trwający od grudnia ubiegłego roku konkurs wpłynęło 31 prac z propozycjami LOGO POWIATU. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli gmin powiatu raciborskiego, tut. Starostwa, PWSZ w Raciborzu oraz Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej wybrała w pierwszym etapie trzy prace. Następnie w dniach 25 listopada do 9 grudnia m.in. w lokalnej prasie (Tygodnik Nasz Racibórz, Dziennik Zachodni, Tygodnik Nowiny Raciborskie) i portalach internetowych (www.naszraciborz.pl, www.nowiny.pl, www.raciborek.pl, www.raciborz.naszemiasto.pl, www.raciborz.com.pl, www.vanessa.com.pl), zostało przeprowadzone głosowanie.

Wyniki głosowania:

Projekt nr II – autor Grzegorz Stadnicki, Lublin – 48% głosów
Projekt nr I – autor Marek Szlachta, Lublin – 28% głosów
Projekt nr III – autor Dariusz Dowhaniuk, Dąbrowa Górna – 24% głosów

ZWYCIĘSKI PROJEKT II

Zdaniem autora: "Logo powiatu raciborskiego składa się z trzech elementów: sygnetu, logotypu nazwy i hasła promocyjnego. Sygnet – złożony z trzech części – ma symbolizować walory regionu: zieleń naturalnych lasów i łąk, błękit Odry i różnorodność architektury. Barwy poszczególnych części odpowiadają barwom logo województwa śląskiego. Logo może występować w dwóch odmianach zawierających różne logotypy: "powiat raciborski" lub "ziemia raciborska".