Lato w Warszawie – najbliższe targi turystyczne rozpoczynają się w sobotę

2010-04-23, Piątek

W najbliższą sobotę w Warszawie rozpoczną się XV Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2010 - największy w Polsce kiermasz turystyczny skierowany do mieszkańców Warszawy i okolic. To niepowtarzalna okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy wyjazdu weekendowego w najatrakcyjniejsze rejony Polski i poza granicami naszego kraju. Targi trwać będą w dn. 24-25 kwietnia br.

Oferta wystawców jest bardzo bogata, może zaspokoić najróżnorodniejsze wymagania odbiorców - zarówno amatorów piaszczystych plaż, zwolenników turystyki aktywnej oraz poszukiwaczy ciekawych przygód, jak i rodziny z dziećmi oraz młodzież. W jednym miejscu będzie można dowiedzieć się, które miasta warto zobaczyć, jakich zabytków nie można przeoczyć, jaki jest program planowanych jarmarków, festiwali i koncertów.

W trakcie imprezy, w ramach projektu pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku - promocja markowych produktów ziemi raciborskiej na targach turystycznych", promowane będą największe atrakcje Raciborszczyzny. O Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach oraz Zamku Piastowskim w Raciborzu informować będzie Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Projekt pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku…" jest realizowany w ramach Działania 3.4 Promocja turystyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego wartość wynosi 234 696 złotych, a przyznane dofinansowanie 199 491,6 zł. Projekt będzie promować główne markowe produkty turystyczne ziemi raciborskiej poprzez udział w najważniejszych krajowych targach turystycznych i targach zagranicznych w Berlinie w latach 2010-2011. W ramach projektu zostaną także wykonane materiały i gadżety promocyjne.

Przypominamy, że poza Targami LATO w Warszawie w dniach 9-10 kwietnia br. Agencja Promocji obecna była na 20. edycji targów Krakowski Salon Turystyczny, które odbywać się miały w dn.9-11 kwietnia 2010. W dniu 11 kwietnia ze względu na ogłoszenie żałoby narodowej decyzją wystawców i organizatorów targi zostały odwołane. W ciągu pierwszych dwóch dni Salon odwiedziło 3300 osób.

Podczas 20. jubileuszowej edycji targów promujących turystykę zarówno krajową jak i zagraniczną ofertę turystyczną przedstawiło 100 wystawców reprezentujących takie kraje jak: Polska, Węgry, Słowacja, Czechy, Ukraina, Cypr, Malta, Meksyk, Chiny. Bogatą ofertę turystyczną przedstawiły także regiony Polski: małopolska, podlaskie, lubuskie, świętokrzyskie, mazowieckie, pomorskie, kaszubskie oraz wiele biur podróży.