Konwent Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty

2024-06-12, Środa
Konwent Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty
Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbył się konwent Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty.

W konwencie uczestniczyli także Zastępca Dyrektora Departamentu Drogownictwa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach, Pani Małgorzata Drożdżyńska-Dudzińska oraz Dyrektor Szpitala Rejonowego im. Józefa Rostka w Raciborzu, Ryszard Rudnik.

Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda przedstawił na spotkaniu najważniejsze zagadnienia dotyczące współpracy gmin z samorządem powiatowym. Wśród nich znalazły się tematy takie jak:

1. Omówienie strategii infrastruktury drogowej na terenie wszystkich gmin powiatu raciborskiego, etapów budowy Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna.

2. Analiza prośby o udzielenie wsparcia finansowego dla Szpitala Rejonowego w Raciborzu.

3. Sprawy bieżące.