Test syren alarmowych 2021-05-14, Piątek

Test syren alarmowych

sssssss

Alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu raciborskiego 2021-05-13, Czwartek

Alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu raciborskiego

Dzisiaj Starosta Raciborski ogłosił alarm przeciwpowodziowy na całym obszarze powiatu raciborskiego. Został on wprowadzony zarządzeniem nr 59/2021 i obowiązuje od godz. 19.00.

Powiat Raciborski kolejny raz zadbał o rozrywki dla swoich mieszkańców 2021-05-13, Czwartek

Powiat Raciborski kolejny raz zadbał o rozrywki dla swoich mieszkańców

Już w połowie czerwca miłośnicy imprez kulturalnych po raz kolejny będą mogli zagościć na dziedzińcu Zamku Piastowskiego i znaleźć coś dla siebie.

Jacht ECO AWF wystartował! 2021-05-10, Poniedziałek

Jacht ECO AWF wystartował!

W minioną sobotę jacht ECO AWF wyruszył ze slipu na ślepej Uldze w Raciborzu-Płoni w czteromiesięczny rejs badawczy po polskich rzekach.

Spotkanie w sprawie budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna 2021-05-07, Piątek

Spotkanie w sprawie budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna

Z inicjatywy wójta Gminy Kornowac Grzegorza Niestroja 5 maja w Rydułtowach odbyło się spotkanie włodarzy gmin zainteresowanych kontynuacją budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna (RDRP) z senator Ewą Gawędą i wicemarszałkiem Wojciechem Kałużą.

Starosta wręczył powierzenie funkcji dyrektorom 2021-04-29, Czwartek

Starosta wręczył powierzenie funkcji dyrektorom

Dziś starosta w imieniu Zarządu Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektorom.

Nowy samochód dla PZD w Raciborzu 2021-04-27, Wtorek

Nowy samochód dla PZD w Raciborzu

Dziś włodarz powiatu oficjalnie przekazał nowy pojazd do Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu.

Zarząd Powiatu nagrodził trenerów i działaczy sportowych 2021-04-23, Piątek

Zarząd Powiatu nagrodził trenerów i działaczy sportowych

Podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Powiatu Raciborskiego biorąc pod uwagę liczne starty i sukcesy w zawodach sportowych, promocję i zaangażowanie w działalność sportową oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, podjął decyzję o przyznaniu nagród finansowych dla trenerów i działaczy sportowych.

Powiat otrzymał wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021-04-22, Czwartek

Powiat otrzymał wsparcie z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Rozwój infrastruktury i poprawa bezpieczeństwa na powiatowych drogach to jedno z naszych priorytetowych celów i regularnych zadań. Po raz kolejny udało się pozyskać środki zewnętrzne na zaplanowane nowe inwestycje.

Informator naborowy na rok szkolny 2021/2022 2021-04-22, Czwartek

Informator naborowy na rok szkolny 2021/2022

Wzorem lat ubiegłych Powiat Raciborski przygotował dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych informator naborowy z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/2022.