Spotkanie z przedstawicielami firmy Zott 2015-08-18, Wtorek

18 sierpnia 2015 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli firmy Zott, Antona Hammera - członka zarządu Grupy Zott, Stanisława Reszczyńskiego – dyrektora ds. finansów i prokurenta Zott Polska, Gabrieli Lenartowicz – wicewojewody śląskiej, Ryszarda Winiarskiego – starosty powiatu raciborskiego, i Mirosława Lenka – prezydenta Raciborza.

Krwiodawstwo na plus 2015-08-17, Poniedziałek

Krwiodawstwo na plus

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu 24 sierpnia (poniedziałek) organizuje Dzień Otwarty pod nazwą "Krwiodawstwo na plus". Patronat nad imprezą objęli Starosta Raciborski oraz Prezydent Miasta Racibórz.

Zagłosuj na raciborskie gospodarstwo - internetowy konkurs trwa 2015-08-11, Wtorek

Zagłosuj na raciborskie gospodarstwo -  internetowy konkurs trwa

Zakończyły pracę Wojewódzkie Komisje Konkursowe XIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Wśród 16 najbezpieczniejszych gospodarstw w kraju jest gospodarstwo państwa Sylwii i Stefana Stroków z Raciborza. Po wizytacjach w terenie to komisja centralna zdecyduje o laureatach etapu krajowego. Jednocześnie na stronie www.agronews.com.pl trwa internetowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2015.

Od września składanie wniosków i wydawanie kart parkingowych w starostwie 2015-08-05, Środa

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, że od 1 września br. w budynku urzędu przy placu Okrzei 4 działać będzie punkt przyjęć wniosków i wydawania kart parkingowych.

Utrudnienia w ruchu na przejazdach kolejowych w Babicach, Tworkowie i Roszkowie 2015-08-05, Środa

W dniach 13-15 sierpnia br. na wskazanych niżej przejazdach kolejowych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w związku z robotami naprawczymi.

Przekroczenie poziomu alarmowego dla ozonu 2015-08-04, Wtorek

Powiadomienie z dnia 4 sierpnia 2015 rokuo przekroczeniu wartości progowej informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia w powietrzu przekroczenia poziomu alarmowego dla ozonu.

Staże i szkolenia dla osób bezrobotnych 2015-08-03, Poniedziałek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu zaprasza zarejestrowane osoby bezrobotne zainteresowane odbyciem stażu lub szkolenia o zgłoszenie się do doradców klienta w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących ofert stażowych oraz szkoleń.

Festiwal Muzyki Elektronicznej INTRO Festival 2015 na Zamku Piastowskim już jutro! 2015-07-31, Piątek

INTRO Festival - to koncerty, występy DJ-ów, taniec i sztuka w otoczeniu murów zamkowych i wizualizacji świetlnych. Impreza muzyczna z dodatkiem różnych form sztuki, bo będzie i malarstwo, strefa mody i tatuażu. To nieco inna formuła muzyczna od dotychczas typowych w mieście, ale niezwykle ciekawa.

Nabór wniosków - dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego 2015-07-30, Czwartek

W związku z przyznaniem środków z rezerwy ministra w kwocie 50 tys. zł na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu ogłasza nabór wniosków na ten cel.

SUPERDZIECIAK w raciborskim Młodzieżowym Domu Kultury 2015-07-30, Czwartek

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu we współpracy z redakcją Jake Vision w Warszawie zaprasza do udziału w mini-castingu do nowego programu SUPERDZIECIAK, który już niebawem zostanie wyemitowany na antenie telewizji Polsat. Program ma na celu wspieranie rozwoju utalentowanych dzieci i pomoc w realizacji ich największych marzeń.