Powiat

„Kiedy zamek był drewniany, a XII to był wiek…”. Już w środę na Zamku Piastowskim wyjątkowe mikołajki 2017-12-04, Poniedziałek

W najbliższą środę 6 grudnia zapraszamy na Zamek Piastowski w Raciborzu, zarówno dzieci jak i dorosłych na nietypowe, wyjątkowe mikołajki.

Festiwal Perspektyw 2017 na raciborskiej Arenie Rafako 2017-11-30, Czwartek

Festiwal Perspektyw 2017 na raciborskiej Arenie Rafako

Starosta raciborski, prezydent Raciborza oraz Wydawnictwo Nowiny zaprosili uczniów szkół gimnazjalnych na kolejną 3. już edycję „Festiwalu Perspektyw”, która odbyła się dzisiaj w hali sportowej Arena Rafako w Raciborzu. Podobnie jak w zeszłym roku przedsięwzięcie spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

Powiatowy monitoring jakości powietrza 2017-11-28, Wtorek

Powiatowy monitoring jakości powietrza

W powiecie raciborskim zamontowano kolejne już urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza (pyłu zawieszonego PM10 i PM 2,5). Pojawiły się one w 22 miejscach powiatu raciborskiego. Czujniki zostały zamontowane w każdej z gmin oraz w każdej dzielnicy miasta Raciborza.

Konsultacje społeczne statutu szpitala 2017-11-28, Wtorek

Konsultacje społeczne statutu szpitala

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne statutu Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Laureaci konkursu Piękna wieś województwa śląskiego 2017 2017-11-28, Wtorek

Laureaci konkursu Piękna wieś województwa śląskiego 2017

Dzisiaj na sesji Rady Powiatu Raciborskiego gościli laureaci rozstrzygniętego w ostatnim czasie wojewódzkiego konkursu z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.

„Nie truj sąsiada” - kolejna odsłona ofensywy antysmogowej 2017-11-24, Piątek

„Nie truj sąsiada” - kolejna odsłona ofensywy antysmogowej

Sezon grzewczy wiąże się niestety z kolejny etap zmagań z niską emisją. Doniesienia o limitach emisji pyłu zawieszonego przekroczonych o kilkaset procent znów zaczynają być naszą codziennością.

Reprezentantka powiatu na festiwalu Finsterwalder Sanger 2017-11-21, Wtorek

Reprezentantka powiatu na festiwalu Finsterwalder Sanger

Julia Różycka, reprezentantka kół wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu a jednocześnie wielokrotna laureatka m.in. ogólnopolskich festiwali piosenki, 18 listopada 2017 r. wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Jazz + Pop” organizowanym w niemieckim mieście Finsterwalde.

Udział w pracach składów orzekających Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu. 2017-11-21, Wtorek

Starosta raciborski ogłosił zapytanie ofertowe dotyczące świadczenia usług polegających na udziale w pracach składów orzekających Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu.

Konkurs na prowadzenie domu dla matek w 2018 roku 2017-11-17, Piątek

Konkurs na prowadzenie domu dla matek w 2018 roku

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego powiatu raciborskiego z zakresu pomocy społecznej i przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „Powadzenie w roku 2018 domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży oraz kobiet będących ofiarami przemocy w rodzinie, z terenu powiatu raciborskiego”.

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Mieszko AD 2017 2017-11-15, Środa

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Mieszko AD 2017

Przypominamy, że do 30 listopada br. trwa przyjmowanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2017.