Powiat

Pomoc w wypełnianiu formularza PIT dla darczyńców Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu 2018-01-30, Wtorek

Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w okresie od 15.02.2018 r. do 26.04.2018 r. umożliwia swoim darczyńcom, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT za 2017 rok.

X Jubileuszowa Gala Nagród starosty Mieszko za nami 2018-01-28, Niedziela

X Jubileuszowa Gala Nagród starosty Mieszko za nami

Fundacja Intro Light w dziedzinie kultury, Stowarzyszenie PERSONA w dziedzinie społecznej, Mieszko S.A. w dziedzinie promocji, ksiądz biskup Jan Kopiec za całokształt działalności oraz Bolesław Stachow – nagroda specjalna, to tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2017.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim 2018-01-25, Czwartek

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim

Kwalifikacja wojskowa w 2018 roku na terenie powiatu raciborskiego zostanie przeprowadzona w budynku Starostwa Powiatowego przy Placu Stefana Okrzei 4 (budynek B), w okresie od 12 lutego do 12 marca, w godz. od 11:00 do 17:00.

Informacja dotycząca naboru na stanowisko dyrektora Agencji „Zamek” 2018-01-18, Czwartek

Informacja dotycząca naboru na stanowisko dyrektora Agencji „Zamek”

Z uwagi na większe zainteresowanie naborem na stanowisko dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu, informujemy, że w terminie wyznaczonym do składania dokumentów wpłynęło 13 ofert.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu 2018-01-15, Poniedziałek

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu

Decyzja o jego utworzeniu zapadła w czerwcu 2017 r., swoją działalność zainaugurował 3 stycznia br., a dziś został oficjalnie oddany do użytkowania.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach 2018-01-09, Wtorek

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach

Do 28 lutego br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Dwie powiatowe inwestycje drogowe dofinansowane 2018-01-03, Środa

Dwie powiatowe inwestycje drogowe dofinansowane

Wojewoda Śląski zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Ostatecznie dofinansowanie na remonty dróg powiatowych uzyskało 11 projektów, w tym 2 z powiatu raciborskiego.

2 stycznia Starostwo Powiatowe będzie nieczynne 2017-12-28, Czwartek

2 stycznia Starostwo Powiatowe będzie nieczynne

Informujemy, że w dniu 2 stycznia Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie nieczynne.

Budżet powiatu na 2018 rok przyjęty 2017-12-22, Piątek

Budżet powiatu na 2018 rok przyjęty

Na wczorajszej sesji Rada Powiatu Raciborskiego przyjęła Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018 - 2032 oraz budżet powiatu na rok 2018. Budżet jest nastawiony na realizację inwestycji informował starosta Ryszard Winiarski. Przedstawił także najważniejsze przedsięwzięcia zaplanowane do realizacji w przyszłym roku. Pozytywne opinie o dokumentach przedstawiła też Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach.

Wieloletnia współpraca oficjalnie przypieczętowana 2017-12-14, Czwartek

Wieloletnia współpraca oficjalnie przypieczętowana

Dotychczasowa wieloletnia współpraca pomiędzy powiatem raciborskim a Śląskim Oddziałem Straży Granicznej w Raciborzu została przypieczętowana.