Konsultacje społeczne - warunki korzystania z wód regionu Górnej Odry

2013-04-22, Poniedziałek

Informujemy, że Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach zawiadamia o przedłożeniu do konsultacji społecznych projektu Rozporządzenia Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach w sprawie ustalenia warunków korzystania z wód regionu wodnego Górnej Odry wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Warunki korzystania z wód regionu wodnego zostaną ustalone w drodze aktu prawa miejscowego po ich uzgodnieniu z Prezesem Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Warunki korzystania z wód są podstawowym dokumentem planistycznym w zakresie gospodarowania wodami oraz narzędziem wspomagającym proces zarządzania zasobami wodnymi i kształtowania sposobu ich użytkowania.

Uwagi i wnioski można składać w terminie od dnia 11.04.2013 r. do 07.05.2013 r. pisemnie na adres: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, ul. Sienkiewicza 2, 44-100 Gliwice, ustnie do protokołu sporządzanego w miejscu wyłożenia dokumentacji sprawy lub na adres e-mail: [email protected].

Projekt rozporządzenia wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz formularz składania uwag i wniosków zostały zamieszczone na stronie internetowej http://www.gliwice.rzgw.gov.pl w zakładce: Region wodny / Konsultacje społeczne / Warunki korzystania z wód.