Konkursy dla sołtysów i gospodyń rozstrzygnięte

2012-12-05, Środa

3 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Kultury w Łańcach, przy ul. Strażackiej 2, o godz. 10.00 odbyły się dwa konkursy: dla sołtysów i gospodyń wiejskich pn. "Sołtys liderem bezpiecznej pracy w rolnictwie" oraz "Gospodynie wiejskie strażniczkami bezpieczeństwa pracy na wsi".

Konkurs zorganizowany był przez: Powiat Raciborski, Gminę Kornowac, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Raciborzu, Państwową Inspekcję Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Raciborzu. Oba konkursy poprzedzone były szkoleniami z zakresu BHP przeprowadzonymi przez pracowników KRUS i PIP.

Podczas obu konkursów sołtysi i gospodynie wiejskie rozwiązywali krzyżówki z hasłem zawierające 22 pytania z zakresu BHP w rolnictwie, wiedzy o zadaniach ustawowych KRUS i ochrony środowiska. Konkurs przebiegał w kategorii indywidualnej. Podstawą oceny stopnia posiadanej wiedzy była liczba punktów uzyskanych przez uczestników. Podstawą punktacji była kolejno: poprawność udzielonych odpowiedzi, odgadnięcie hasła oraz czas, w jakim rozwiązana zostanie krzyżówka.

W konkursach udział wzięło: 12 gospodyń wiejskich oraz 12 sołtysów i przedstawicieli Rad Sołeckich z Gminy Kornowac. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Koła Gospodyń Wiejskich:
I miejsce: Dorota Wieczorek z Rzuchowa
II miejsce: Krystyna Lenort z Pogrzebienia
III miejsce: Felicyta Krasek z Pogrzebienia

Rady Sołeckie:
I miejsce: Jacek Gorywoda z Pogrzebienia
II miejsce: Franciszek Szkatuła z Rzuchowa
III miejsce: Czesław Drzeniek z Rzuchowa
Komisja Konkursowa ze względu na wysoki poziom wiedzy postanowiła również przyznać po 3 wyróżnienia w każdym z konkursów.

Zwycięzcy obu konkursów otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorami byli: Powiat Raciborski, KRUS oraz PIP. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Powiat Raciborski oraz Gminę Kornowac.

Gratulujemy.