Konkurs "Zdjęcia, które łączą" rozstrzygnięty

2005-05-17, Wtorek

Zwycięzców wylosował Starosta Aloys Steppuhn.Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Raciborskiego 17 maja br., z udziałem gości z partnerskiego Powiatu Märkischer, rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny pn. "Zdjęcia, które łączą". Starosta Powiatu Märkischer Aloys Steppuhn wylosował zwycięzców konkursu - mieszkańców powiatu raciborskiego.

Powiat Raciborski i Powiat Märkischer zorganizowały w ubiegłym roku czteroczęściowy cykl konkursowo-wystawienniczy pod hasłem "Zdjęcia, które łączą". Odpowiednio dla każdej pory roku organizowane były kolejne etapy konkursu. Nadsyłane prace oceniali podczas specjalnych wystaw sami mieszkańcy obu powiatów.

Starosta Powiatu Märkischer Aloys Steppuhn wylosował zwycięzców konkursu - mieszkańców powiatu raciborskiego. Nagrodę główną w konkursie, czyli tygodniowy pobyt w Powiecie Märkischer, otrzymał Jan Juraszek. Aparat fotograficzny wygrał Marcin Kapuścik. Ponadto rozlosowano bony na usługi fotograficzne. Bony o wartości 100 zł. otrzymali: Marek Smykała, Władysław Maćkowiak, Eugeniusz Rubin i Jakub Kulis. Bony o wartości 50 zł. otrzymali: Roman Koźlik, Martyna Dulska, Karolina Itaba, Aleksander Biada, Mariusz Zelek, Łukasz Staniecki, Marek Dudek i Krzysztof Banaś.

Konkurs pn. "Zdjęcia, które łączą" miał na celu tworzenie i wzmacnianie więzi pomiędzy mieszkańcami powiatów partnerskich. Zdjęcia z jednej strony miały pokazywać piękno ziemi raciborskiej, a z drugiej odzwierciedlić urok i charakter danej pory roku.