Konkurs BHP w rolnictwie w Krzanowicach

2012-06-28, Czwartek

Wczoraj w Zespole Szkół w Krzanowicach zorganizowany został konkurs dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Krzanowice. To już piąta gmina, w której przeprowadzony został taki konkurs, poprzednie jego edycje odbyły się w Kornowacu, Pietrowicach Wielkich, Kuźni Raciborskiej i Krzyżanowicach. Celem konkursu było popularyzowanie zagadnień związanych z bhp w rolnictwie i ochroną przeciwpożarową.

Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miejski w Krzanowicach, Państwowa Straż Pożarna – Komenda Powiatowa w Raciborzu, Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Raciborzu. Tegoroczną edycję konkursu honorowym patronatem objęli Starosta Raciborski oraz Burmistrz Krzanowic.

Kilka dni przed konkursem pracownicy OIP, KRUS i PSP przeprowadzili prelekcję dla jego uczestników z zakresu BHP i P.Poż na wsi.

Konkurs prowadzony był w dwóch kategoriach: indywidualnej, w której uczestnicy mieli do rozwiązania pisemny test z zakresu wiedzy na temat BHP w rolnictwie i ochrony P.Poż w gospodarstwach rolnych, składający się z 30 pytań (kategoria indywidualna i drużynowa) oraz drużynowej, która składała się z konkurencji sportowo-pożarniczej (kategoria drużynowa).

Do zmagań przystąpiło 33 uczestników zgrupowanych w 6 drużyn ( 3 z Krzanowic, 2 z Borucina i 1 z Wojnowic).

Poziom wiedzy uczestników był wyrównany i by wyłonić zdobywcę II i III miejsca w kategorii indywidualnej konieczne było przeprowadzenie dogrywki.

Ostatecznie Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli organizatorów przyznała:

W kategorii indywidualnej:
1 miejsce Arturowi Machowskiemu z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Borucina (2) i nagrodę - aparat cyfrowy ufundował KRUS.
2 miejsce Sandrze Sztuka z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Krzanowic (3) i nagrodę- głośniki komputerowe - fundowała PIP- OIP Katowice
3 miejsce Kamilowi Nowakowi z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Krzanowic (1) i nagrodę - słuchawki bezprzewodowe - ufundowała PIP- OIP Katowice

W kategorii drużynowej:
1 miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Borucina (1) w składzie: Jędrosek Mateusz, Kubny Dominika, Hasse Patryk, Antoniuk Mateusz i Jureczka Dominik.
2 miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Krzanowic (2) w składzie: Kuczera Ewa, Ciepły Zuzanna, Heide Krystian, Kuc Szymon i Wróblewski Kamil.
3 miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Wojnowic w składzie: Wolnik Adam, Niedzbała Daniel, Niedzbała Dominika, Mróz Michał i Rąpała Stanisław.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez PIP OIP Katowice. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali upominki rzeczowe ufundowane przez Powiat Raciborski oraz Urząd Miejski Krzanowice.