Konkurs BHP-P.POŻ dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Kuźnia Raciborska rozstrzygnięty

2010-06-23, Środa

21 czerwca w siedzibie OSP w Siedliskach zorganizowany został konkurs dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Kuźnia Raciborska.

Celem konkursu było:
- popularyzowanie zagadnień związanych z bhp w rolnictwie i ochroną przeciwpożarową oraz mobilizowanie do szkolenia w tym zakresie młodzieży wiejskiej,
- utrwalanie wiadomości związanych z udzielaniem I pomocy poszkodowanym w wypadkach i pożarach na terenie wsi.

Konkurs został zorganizowany przez: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej, Państwową Straż Pożarną – Komendę Powiatową w Raciborzu, Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówkę Terenową w Raciborzu. Tegoroczną edycję konkursu honorowym patronatem objęli: Starosta Raciborski Pan Adam Hajduk oraz Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Pani Rita Serafin. Przed Konkursem została przeprowadzona prelekcja dla uczestników z zakresu bhp i p.poż. na wsi – przeprowadzona przez pracowników OIP, KRUS i PSP.

Konkurs prowadzony był w dwóch kategoriach:
- kategorii indywidualnej - pisemny test (kategoria indywidualna i drużynowa),
- kategorii drużynowej - konkurencja sportowo - pożarnicza (kategoria drużynowa).
Łącznie w konkursie wzięło udział 30 członków oraz 6 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W ramach konkursu przeprowadzony został także pokaz udzielania pierwszej pomocy w oparciu o podarowany OSP przez KRUS zestaw pomocy przedlekarskiej.

Zwycięzców konkursu wyłoniła Komisja Konkursowa, która postanowiła przyznać w kategorii indywidualnej:
1 miejsce - Ewie Mrozek - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza - Siedliska I,
2 miejsce - Dominice Grzesik - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza - Siedliska II,
3 miejsce - Piotrowi Bartoń - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza - Siedliska II.

W kategorii drużynowej przyznano:
1 miejsce - Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej - Siedliska I,
2 miejsce - Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej - Ruda Kozielska I,
3 miejsce - Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej - Siedliska II.

Nagrody dla zwycięzców oraz upominki rzeczowe dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy w Katowicach, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówkę Terenową w Raciborzu, Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.