Komunikat dla rolników powiatu raciborskiego

2005-03-07, Poniedziałek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu uprzejmie przypomina o konieczności zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC rolników i budynków rolniczych.

Jednocześnie informujemy, iż osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść opłatę. Wysokość opłaty stanowi równowartość w złotych: w ubezpieczeniu OC rolników - 30 euro, w ubezpieczeniu budynków rolniczych - 100 euro. Opłata wnoszona jest na rzecz Ubezpieczonego Funduszu Gwarancyjnego i nie zwalnia z obowiązku zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 22.05.2004r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. nr 124, poz.1152)