Komunikacja gminno-powiatowa PKS przygotowana na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

2020-08-26, Środa

Powiat w rozmowach ze spółką PKS oraz dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych ustalił działania dzięki którym uczniowie będą rozpoczynać zajęcia w dwóch głównych turach tzn. na godz. 8.00 oraz 9.50. Ustalenia te mają na celu dostosowanie powiatowo-gminnego transportu autobusowego do bezpiecznego podróżowania aktualnych i przyszłych uczniów szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Dzięki temu od 1 września (wzorem lat poprzednich) zapewniona zostanie możliwość  dojazdu wszystkich uczniów (również spoza powiatu) do szkół powiatowych. Powyższe rozwiązanie zapewni również większy komfort podróżowania przy mniejszej liczbie pasażerów w autobusach. Podkreślamy, że bezpieczeństwo  i dowóz młodzieży do szkół jest dla Powiatu jednym z priorytetów.

Obowiązujący od 1 września rozkład jazdy dostępny będzie na stronie internetowej operatora – PKS w Raciborzu pod adresem https://www.pksraciborz.pl/