Komisja Konkursowa na Zamku Piastowskim w Raciborzu!

2024-08-07, Środa
Komisja Konkursowa na Zamku Piastowskim w Raciborzu!
Wczoraj Komisja Konkursowa miała przyjemność odwiedzić Zamek w celu oceny jego dostępności i walorów architektonicznych w kontekście uczestnictwa w 28. edycji wydarzenia pod nazwą "Modernizacja Roku i Budowa XXI Wieku".

Powiat Raciborski reprezentowali Starosta Raciborski, Grzegorz Swoboda, Wicestarosta Ewa Lewandowska, p.o. Dyrektora Zamku Piastowskiego w Raciborzu, Elżbieta Kula, Wicedyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu, Grzegorz Wawoczny.

W spotkaniu także uczestniczyli przedstawcie firm budowlanych. Firma Adventure, Silver-Bud oraz Europel.

Podczas wizyty członkowie komisji szczegółowo analizowali różne aspekty obiektu, w tym stan zachowania, unikalność stylu oraz możliwości adaptacyjne. Wizyta miała na celu zebranie informacji i spostrzeżeń, które będą miały kluczowe znaczenie dla oceny zgłoszenia. Komisja wyraziła uznanie dla historycznego znaczenia zamku oraz jego potencjału w ramach konkursu.

Takie podejście nie tylko przyczynia się do ochrony dziedzictwa kulturowego, ale również umożliwia większe zaangażowanie odwiedzających poprzez nowoczesne formy prezentacji. Wspieranie takich projektów ma ważne znaczenie dla rozwoju regionu oraz promowania atrakcji turystycznych, które łączą tradycję z nowoczesnością – dodaje Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

Galeria zdjęć dostępna poniżej.