Kolejna pracownia komputerowa w CKU w Raciborzu...

2004-12-21, Wtorek

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu wzbogaciło się o kolejną już pracownię komputerową. Zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem w całości sfinansowany został przez Fundację Rozwoju Śląska i Wspierania Inicjatyw Lokalnych z siedzibą w Opolu. Uroczyste otwarcie pracowni odbędzie się 22 grudnia br. w CKU w Raciborzu przy ul. Zamkowej.

To już druga pracownia komputerowa uruchamiana w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu, dla którego Powiat Raciborski jest organem prowadzącym. Dzięki wsparciu Fundacji Rozwoju Śląska i Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu, pracownia wyposażona została w 10 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem oraz dwie drukarki (laserowa i atramentowa). Całkowity koszt sprzętu to blisko 60 tys. zł. Ze swojej strony CKU przygotowała pomieszczenie pracowni, tj. odmalowano pomieszczenie, zakupiono niezbędne meble oraz podłączono stałe łącze internetowe. Całość wyniosła około 4 tys. zł.

Uroczyste otwarcie pracowni odbędzie się 22 grudnia br. o godz. 12.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu przy ul. Zamkowej. W uroczystości udział wezmą m.in. przedstawiciele Fundacji Rozwoju Śląska i Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu, Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, Śląskiego Kuratorium Oświaty i placówek oświatowych współpracujących z raciborskim CKU, a także przedstawiciele władz Powiatu Raciborskiego.

W raciborskim CKU odbywają się zajęcia praktyczne z zakresu informatyki dla osób uczących się w zawodzie technik-informatyk i technik-elektronik w specjalności sieci komputerowe. Dotychczas CKU posiadało jedną pracownię komputerową z 20 stanowiskami. Pracownia ta została sfinansowana przez Powiat Raciborski jako organ prowadzący dla CKU w Raciborzu - koszt inwestycji wyniósł około 50 tys. zł. Uruchomienie drugiej pracowni, przy wsparciu Fundacji Rozwoju Śląska i Wspierania Inicjatyw Lokalnych z Opola, umożliwi kształcącym się w CKU szerszy dostęp do komputerów i tym samym efektywniejszą naukę praktyczną. W przyszłości planuje się uruchomienie jeszcze dwóch pracowni komputerowych w CKU, które będą współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.