Kolejna akcja Powiatu Raciborskiego, tym razem z Auchan w Raciborzu

2020-11-09, Poniedziałek
Sadzenie drzew wzdłuż ul. Podmiejskiej w Raciborzu-Miedoni, autor: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Dzisiaj, Powiat wraz z Auchan w Raciborzu posadził 18 sadzonek gruszy drobnoowocowej Chanticleer przy ul. Podmiejskiej, na granicy Raciborza-Miedoni, w kierunku Brzeźnicy.

Pomysł na współpracę z Auchan w Raciborzu powstał podczas corocznej akcji Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa w ramach „Sprzątania Świata”. Podpisano wówczas porozumienie, które zrealizowane zostało ze strony Auchan w Raciborzu pod nadzorem Pani Katarzyny Płowucha, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu oraz Powiatowym Zarządem Dróg w Raciborzu – informuje Ewa Lewandowska - Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego, nadzorująca całe przedsięwzięcie.

Około południa wolontariusze Auchan odebrali okazałe drzewka, które zostały skrupulatnie wybrane i wskazane przez Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa tut. starostwa. Natomiast miejsce nasadzenia zostało wybrane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu.

Grusza drobnoowocowa jest pięknym drzewem, które nie tylko ładnie wygląda, ale dzięki odbudowie drzewostanu wzdłuż drogi tworzy piękny szpaler, który przede wszystkim będzie pełnić funkcję antyerozyjną okolicznych pól oraz urozmaici rolniczy krajobraz.

Koszt przeprowadzenia akcji wraz z zakupem sadzonek poniósł Auchan w Raciborzu na łączna kwotę 4 500,00 zł.

Mam nadzieję, że to jedna z wielu czekających nas akcji proekologicznych, w które wpisuje się działalność Starostwa Powiatowego w Raciborzu – podsumowuje Ewa Lewandowska Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego, pilotująca akcję z ramienia raciborskiego starostwa.