Karetkę pogotowia i sprzęt medyczny otrzymał z Powiatu Märkischer raciborski szpital...

2005-05-17, Wtorek

Starostowie H. Siedlaczek i A. Steppuhn.Karetkę pogotowia i sprzęt medyczny przekazał dla Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu niemiecki Powiat Märkischer. Oficjalne przekazanie darów dla raciborskiego szpitala, z udziałem Starosty Powiatu Märkischer, odbyło się 17 maja br. w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu.

Karetka typu R przekazana została dla szpitala w Raciborzu przez Powiat Märkischer. Dotychczas eksploatowana była przez Stację Ratownictwa w Werdohl. Z kolei sprzęt medyczny (m.in. defibrylator, chirurgiczne noże elektryczne, aparaty USG) przekazały kliniki uniwersyteckie z Regensburga i Wűrzburga (Bawaria). Dzięki osobistym staraniom Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka i Starosty Märkischer Kreis Aloysa Steppuhna, karetka i sprzęt będą teraz używane w szpitalu w Raciborzu.

Oficjalne podpisanie porozumienia o przekazaniu sprzętu.

Przekazanie sprzętu.

Karetka z Powiatu Markischer.Warto podkreślić, że to nie pierwszy dar, jaki otrzymał Szpital Rejonowy w Raciborzu z Niemiec. Lecznica otrzymała już jedną karetkę pogotowia z Powiatu Märkischer, a z Darmstadt sprzęt rehabilitacyjny.