Karetka pogotowia i sprzęt medyczny dla raciborskiego szpitala z niemieckiego Powiatu Märkischer...

2005-04-27, Środa

Starosta Steppuhn przekazuje karetkę przedstawicielom Powiatu Raciborskiego.Karetkę pogotowia i sprzęt medyczny otrzymał w darze Szpital Rejonowy w Raciborzu z niemieckiego Powiatu Märkischer i klinik uniwersyteckich w Regensburgu i Wűrzburgu. Karetka i sprzęt trafił do Raciborza dzięki osobistym staraniom starostów Powiatu Raciborskiego i Powiatu Märkischer.

Karetka typu R przekazana została dla raciborskiego szpitala przez Powiat Märkischer. Dotychczas eksploatowana była przez Stację Ratownictwa w Werdohl. Z kolei sprzęt medyczny (m.in. defibrylator, chirurgiczne noże elektryczne, aparaty USG) przekazały kliniki uniwersyteckie z Regensburga i Wűrzburga (Bawaria). Dzięki osobistym staraniom Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka i Starosty Märkischer Kreis Aloysa Steppuhna, karetka i sprzęt będą teraz używane w szpitalu w Raciborzu. Oficjalne przekazanie darów nastąpi podczas wizyty Starosty Aloysa Steppuhna w powiecie raciborskim w maju br.

To nie pierwszy dar, jaki otrzymał Szpital Rejonowy w Raciborzu z Niemiec. Lecznica otrzymała już jedną karetkę pogotowia z Powiatu Märkischer, a z Darmstadt sprzęt rehabilitacyjny.