KOMUNIKAT o aktualnej sytuacji hydrologicznej oraz meteorologicznej na obszarze powiatu raciborskiego.

2014-05-16, Piątek
Racibórz, dnia 16.05.2014 r.
Godz. 16.00.

W wyniku intensywnych opadów deszczu w Dorzeczu Górnej Odry podniósł się stan wody na rzece Odrze oraz jej dopływach.
Stan wody na wodowskazach na rzece Odrze w powiecie raciborskim na godz. 16.00 wynosi:

Chałupki - 472 cm.
Krzyżanowice - 608 cm.
Miedonia - 604 cm.

Służby powiatowe na bieżąco monitorują sytuację na obszarze powiatu. Na chwilę obecną nie odnotowano podtopień w Gminach powiatu raciborskiego.

Z otrzymywanych na bieżąco prognoz wynika, że opady o charakterze umiarkowanym mogą utrzymywać się do dnia jutrzejszego tj. 17.05.2014 r.

W przypadku zaistnienia zagrożenia na obszarze powiatu związanego z aktualną sytuacją meteorologiczną podjęte zostaną działania adekwatne do sytuacji.

Adam Hajduk
Szef Powiatowego Zespołu